Šestatřicetiletý forvard druholigového švýcarského Neuchatelu. S osmnácti góly a třiceti asistencemi z 44 střetnutí hvězda týmu, nyní ale čerstvá posila Plzně ve vrcholící bitvě o play off.

„Ten zájem mě překvapil. A o to víc bych chtěl, aby to dobře dopadlo. Pro mě i pro tým,“ řekl křídelní útočník.

V Lasselsbergeru je na hostování do konce sezony. „V Plzni jsem zažil spoustu hokejové radosti, jsem tu doma, a tak bych chtěl co nejvíc pomoci týmu. Přinést mu štěstí,“ zdůraznil rodák z Vlašimi, který v extralize začínal právě na západě Čech.

Postupně se tu stal oporou mužstva, platil za střelce. Naposledy v extraligové sezoně 2003/04. To si Vostřák na západ Čech odskočil z Finska a s Lassels〜bergerem zažil opojnou jízdu až do semifinále play off.

„Bylo by fajn si teď něco takového zopakovat,“ podotkl hráč, který si hokej zahrál také na Slovensku a v Norsku.

Štíhlý, vyšvihaný, naskočil na prvním tréninku do elitního útoku Lasselsbergeru.

„Během léta trénuju pravidelně s Martinem Strakou a znám i většinu dalších kluků z týmu, takže s adaptací by neměl být problém,“ mínil. I když připustil, že ne vše napoprvé klaplo. „Z léta vím, že když Martin prohrává, není úplně spokojený, tak se vzteká. Teď to bylo třeba při nácviku přesilovky.“

Fakt, že se od něj budou očekávat tolik potřebné góly, ho neleká. „Některé věci se nezapomínají, i když člověk tomu musí jít naproti,“ podotkl Vostřák.

Neobává se ani přehnané nervozity. „To bylo horší vůbec poprvé, kdy jsem jako mladý nastoupil také v první lajně s Petrem Kořínkem a Radkem Kampfem,“ vybavil si forvard. „Spíš se těším na plzeňský kotel a doufám, že lidi i sebe potěšíme vítězstvím.“