Plzeň, zatím druhý celek Východní divize, změří síly s už nesesaditelným lídrem divize jih, týmem Pardubic.

„Pro český klubový hokej je to dobrá zpráva. Ukazuje se, že s jeho úrovní to není zase tak tragické, jak se někdy soudí,“ říká plzeňský trenér Marian Jelínek.

S indiány totiž do finále European Trophy pronikne z divize východ i českobudějovický Mountfield. Na úkor finských celků Kuopio a Oulu, slovenského Slovanu Bratislava a Capitals Vídeň z Rakouska.

Pardubice postupují se švédským Linköpingem, když před branami finále zůstaly německý Mannheim, HV 71 ze Švédska a dva české celky – Liberec s Kometou Brno.

Jak Plzeň, tak Pardubice tak mohou dnes hrát uvolněně, bez obav o výsledek.

„Jenže my chceme vyhrát každé utkání, ať už přípravné nebo z programu European Trophy,“ tvrdí Jelínek.

A tým se dané linie drží.

Z deseti zatím odehraných duelů Plzeňští jen dvakrát prohráli. Hned na úvod v Karlových Varech a potom v European Trophy doma po nájezdech s Bratislavou.

Naposledy v neděli indiáni v německém Weidenu přetlačili v přípravném duelu Norimberk 3:2. A to bez svých největších opor. „Straka, Vlasák, Hlinka a Hanzlík dostali volno. Kaberle hrál jen půlku zápasu, v brance se protočili Mazanec s Přikrylem,“ vypočítává asistent Milan Razým.

Skóre duelu otevřel Duda, Tygři dvakrát odpověděli, jenže nezlomná Plzeň zásluhou tref mladíků Mrni a Petrušky stejně vyhrála.

„Porazit celek nejvyšší německé ligy je slušný počin. Hráči širšího kádru zápas zvládli. V závěru ustáli i provokace ze strany porážkou zklamaného soupeře,“ hodnotí Razým.

Do souboje s Pardubicemi vyrukuje Plzeň už zase v momentálně nejsilnější sestavě.

„Chybět budou jen kanadští beci Kinrade a St. Pierre, kteří začali s tréninkem po zranění teprve nedávno,“ sděluje asistent trenéra.