Stav 3:1 vypadal pro domácí Indiány nadějně. V 58. minutě ale olomoucký Švrček svou gólovou střelou z vlastní třetiny ještě vykřesal naději pro tým z Hané.

Devadesát sekund před sirénou zkoušeli hosté odvolat gólmana, ale bojovníci v modrobílých dresech to nedovolili. Drželi puk v olomouckém pásmu.

O kotouč se rvaly i největší plzeňské hvězdy Kovář s Gulašem. Oba schytali spoustu ran, ale nepovolili.

Sekundy ubíhaly.

Diváci vstávali a burácel mohutný aplaus.

Hotovo.

Plzeň v sedmém rozhodujícím zápase čtvrtfinále svalila Olomouc 3:2, celou sérii vyhrála 4:3 na zápasy a jako poslední pronikla mezi semifinalisty extraligového play-off.

Na plzeňské střídačce explodovala vítězná euforie.

Hráči se shlukli kolem brankáře Dominika Frodla, ale ještě víc svou radost směřovali ke kapitánovi a jednomu z hrdinů souboje o vše Milanu Gulašovi.

Okamžiky, na které se nezapomíná.

Viktoria Plzeň vs. Bohemians Praha
Viktorii spasil Chorý

Ačkoliv Škodovka bitvu kdo s koho skvěle začala a po první třetině vedla 3:0, tak to nakonec byly nervy až do konce.

„Rychlé vedení nám pomohlo, ale ten zápas byl stejně jako celá série extrémně těžký. Soupeř se nenechal zlomit, zlepšovali se a my jsme to měli neskutečně těžké. Proto si postupu nesmírně vážíme,“ prohlásil Gulaš a připustil, že před zápasem klidný nebyl. „Doma jsem nevydržel chvíli na místě. Cítil jsem za tým odpovědnost a teď je to obrovská úleva. Odhodlání ale vyzařovalo z celého mančaftu, a to nás může nakopnout i pro semifinále,“ zdůraznil třiatřicetiletý útočník.

Už po 28 sekundách boje svou střelou inicioval Gulaš vedoucí Pourův gól a druhý sám vstřelil. A když pak Petr Kodýtek propálil gólmana Branislava Konráda do třetice, zdálo se, že Plzeň jede přímo do semifinále.

Jenže Hanáci se osudu ještě vzepřeli. „Olomouc to zkoušela až do konce. Soupeř vůbec odvedl výborné výkony a o to víc musím kluky pochválit, že se s tím poprali a postup vydřeli,“ ocenil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Další z indiánských opor, brankář Dominik Frodl, se do zápřahu dostal teprve v průběhu druhé části, vytáhl znovu skvělé zákroky, ale v závěru si vybral smolnou chvilku.

„Nejspíš jsem slepý na levé oko (smích). Ne, sranda. To byl hrozný gól. Naštěstí kluci to pak výborně zvládli,“ komentoval Frodl gól inkasovaný přes celé hřiště. „Fanoušci i kluci mě podrželi. Zbývaly víc než dvě minuty a já si říkal, že už další gól dostat nesmím, jinak budu za blbce. Naštěstí to vyšlo,“ podotkl dvaadvacetiletý gólman.

Semifinále začne ve středu 3. dubna v Třinci, klíčem k finále jsou opět čtyři výhry.

HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc
Hokejová Plzeň porazila v sedmé bitvě Olomouc a je v semifinále

Program semifinále

Třinec (2.) – Plzeň (3.)

Středa 3. dubna (19.00), čtvrtek 4. dubna (17.00)

Třinec – Plzeň

Neděle 7. dubna (15.00), pondělí 8. dubna (17.00)

Plzeň – Třinec

Případně dál

Čtvrtek 11. dubna: Třinec – Plzeň, sobota 13. dubna: Plzeň - Třinec, pondělí 15. dubna: Třinec – Plzeň

Výsledky vzájemných zápasů ze základní části: Třinec – Plzeň 2:3, 4:1, 5:6 sn, 2:1

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Liberec a Kometa.