Navíc, že jednadvacetiletý forvard bude po vítězném utkání vyhlášen nejlepším hráčem hokejové Škody Plzeň.

Jak se situace před vaší trefou seběhla?

Vítkovičtí trochu zaspali, Míra Indrák zatáhl puk do útočného pásma a hodil mi to na střed. No a já se snažil hlavně co nejrychleji vystřelit, naštěstí to tam spadlo, za což jsem hodně rád.

Pomohlo vám, že gólmana Svobodu znáte z jeho působení v Plzni?

Trenér brankářů Rudla Pejchar nám sice při přípravě na zápas s Vítkovicemi připomněl, kde má Míra Svoboda slabší místa, co na něj platí, ale nějakou zvláštní roli to asi nehrálo. Možná při prvním gólu, kdy mu to Guli dal mezi nohy (úsměv).

Byl gól na 2:1 v souboji s Vítkovicemi zlomový?

Byl důležitý, protože jsme soupeři zase odskočili, ale zlomový ještě ne. To byl nejspíš až ten třetí, který nás ještě víc uklidnil a pak jsme to už dotáhli k vítězství. Rozhodl tlak, který jsme si vytvořili a také Frodlík (brankář Dominik Frodl). Odchytal skvělý zápas, kryl spoustu šancí a i díky tomu jsme vyhráli. Po vítězství v Olomouci jsme znovu vyhráli a zase si víc věříme.

Zdá se, že po nevyrovnaných výkonech z úvodu sezony, kdy vítězství střídaly porážky v divokých přestřelkách, se Plzeň konečně rozjela.

Začátek soutěže jsme měli takový nahoru dolů a teď je to výrazně lepší. Uklidnili jsme se jako tým, víc si věříme, což je znát. I já osobně se cítím na ledě jistější. To si hned víc dovolíte a když pak dáte i nějaký gól, je to ještě lepší. Teď jedeme do Zugu na Ligu mistrů a i když už máme postup ze skupiny jistý, tak chceme být úspěšní a poprat se tam o vítězství.