V soubojích Plzně s Libercem vyhrávají hosté. Platilo to i v úterním večeru ve třetím vzájemném střetnutí sezony.

Tygři byli důraznější, Škodovku na jejím ledě porazili 3:1 a sedmou výhrou v řadě potvrdili pozici extraligového lídra. Pokazili tak Indiánům blížící se Vánoce.

Zápas třetího týmu s prvním, šlágr 29. kola, měl však daleko ke sváteční selance. Přes pět tisíc diváků v HM Areně si užívalo útočný hokej. Rodily se ale jen šance.

Nejblíž gólu byli v 18. minutě hosté. Obránce Ševc vypálil, k odraženému puku se dostal Bakoš, ale zblízka trefil jen tyč indiánské klece.

V závěru třetiny ještě liberecký Šimek zasáhl koleno na koleno Schleisse a domácí útočník opustil led s bolestivou grimasou a podezřením na přetržené kolenní vazy. „Pokud se podezření potvrdí, měl by Honza bohužel po sezoně," konstatoval po utkání trenér Michal Straka .

Atraktivní duel pokračoval i po pauze, jen hosté se ocitali častěji před Machovským. Až před půlkou zápasu však využil individuální akci Valský. Natlačil se před Machovského, puk mu sjel, ale sáhl si pro něj a po objezdu brány odrazem o gólmana skóroval – 0:1.

Bližňák se rozjel do šance v v oslabení, ale vše vyřešil Lašák. Záhy se liberecký brankář blýskl znovu. Lapačkou zastavil střelu Preisingera, kterému zpoza vlastní branky namazal Mojžíš.

Před druhou pauzou mohl srovnat z brejku znovu Bližňák. Lašákem vyražený puk málem do vlastní brány usměrnil Ševc, jenže stihl kotouč ještě vyhodit do bezpečí.

V úvodu třetí části putovali na trestnou lavici rychle po sobě dva Tygři a Indiáni dlouhou výhodu pět na tři využili. Jeřábek pobídl Kubalíka, který z voleje prostřelil Lašáka pod vyrážečkou – 1:1.

Škodovka, v jejíž sestavě si odbyli premiéru obránce Kudroč s útočníkem Hrňou, po vyrovnání ožila. Jenže rovněž pykala za faul. V přesilovce se k plzeňské brance rozjel zprava nekrytý Vampola a střelou zápěstím zařídil Tygrům vítězství – 1:2.

V závěru měl vyrovnání na hokejce Indrák, ale neuspěl. Libereckou výhru navíc následně pojistil třetím gólem Bulíř, který tečoval nenápadné nahození Ševce – 1:3.

„Začali jsme dobře, do 10. minuty jsme měli dvě tři šance, pak byl ale lepší Liberec, dohrával souboje a potvrdil, že ligu nevede nadarmo," sdělil plzeňský trenér Straka.

Další extraligový souboj svede dál třetí Škodovka o druhém vánočním svátku v Olomouci.