Pořádající mužstvo fanoušků HC Pilsfans 2009 podlehlo v boji o páté místo soupeři z Klatov po bezbrankové remíze až v penaltovém rozstřelu.

„S Klatovy jsme hráli 0:0 a nikdo nebyl schopen dát po celé utkání gól. Bohužel, asi v osmé penaltové sérii se Klatovy brankově prosadily a odsunuly nás na konečné šesté místo. Loni jsme byli pátí ze šesti a letos šestí z osmi. Myslím si, že po stránce výsledkové i herní to mohlo být samozřejmě lepší, nicméně zaplať pán bůh za to, jak to dopadlo a neskončili jsme třeba poslední,“ říká k umístění místopředseda HC Pilsfans 2009 a organizátor Pavel Franěk.

Letošní ročník turnaje fanoušků se přesunul z plzeňské ČEZ Areny do Kooperativa Areny na Košutce a k vidění bylo celkem osmnáct zajímavých klání.

Mužstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech, kde se utkal každý s každým v hrací době 3x10 minut. Do semifinále postoupily dva nejlepší celky.

Turnaj, který pořádalo opět občanské sdružení HC Pilsfans 2009, byl letos rozšířen o dva celky.

„Přibyla Sparta a Litvínov. O proti loňskému roku se nezúčastnilo mužstvo fanoušků z Pardubic, ale nahradili je kluci z Českých Budějovic. Důležité je, že nám vše organizačně klaplo a že se nám turnaj zase celkem povedl,“ dodal místopředseda Franěk.

Výsledky finále: Fan klub HC Kometa Brno Fans Karlovy Vary 2:0, o 3. místo: HC Cheza Litvínov Fanklub HC Sparta Praha 4:3.

Pořadí: 1. Fan Klub HC Kometa Brno o. s., 2. Fans Karlovy Vary, 3. HC Cheza Litvínov, 4. Fanklub HC Sparta Praha, 5. Fanklub HC Klatovy, 6. HC Pilsfans 2009, 7. Fanclub HCHK 2007 o. s., 8. Fanklub HC České Budějovice. Nejlepší střelec: Lukáš Weiss (Brno) 6 branek, nejlepší brankář: Ondřej Vlk (Litvínov).