Plzeň – Mohl být hrdinou středeční hokejové bitvy v Brně. Před koncem druhé třetiny vyslal Václav Pletka za vyrovnáním Jana Kováře. Na začátku další části se sám trefil v přesilovce mezi betony Jiřího Trvaje a strhl vedení na stranu Plzně.

V rozhodujícím penaltovém rozstřelu ale Petka na gólmana Komety už nevyzrál. Ve chvíli, kdy při nájezdu sklonil na moment hlavu, vrhl se mu Trvaj pod nohy a uhájil pro svůj tým vítězství.

„Trvaj zariskoval. Já jeho manévr zahlédl na poslední chvíli, chtěl jsem sice ještě puk dloubnout přes ležícího brankáře, ale nestihl jsem to," říkal s 23 góly momentálně nejlepší plzeňský střelec.

Mrzí hodně, že jste vyrovnaný zápas nedotáhli k vítězství?
Mrzí hlavně přísné vyloučení Tomáše Frola. Je blbý, že se Petrovický zranil, ale ten náraz mohl čekat. Takhle náš bek dostal pět minut a do konce utkání, zatímco třeba předtím Tomáš Svoboda, který si vyskočil na Jirku Hanzlíka a zasáhl ho do hlavy, si odseděl jen dvě minuty a potom nám dal dva góly.

Bylo utkání vyhecované, víc než je v základní části obvyklé?
Zápas měl jiskru play off. Hrálo se v pohybu, důrazně, ale bez zákeřností. O to víc štve ten dlouhý trest za nic.
Zvlášť, když Kometa využila dlouhou výhodu až v závěru.

Ubránili jsme skoro pět minut, pak máme puk dvakrát na hokejce a nejsme schopni ho vyhodit ze třetiny. Brno dalo dost laciný gól a my přišli o šanci na tři body.

Náskok Plzně v čele tabulky je nyní zase menší a šíří se zvěsti, že do play off nechcete jít z prvního místa.
To je hloupost. Už jsem ale slyšel leccos, takže se ani nedivím. Snažíme se hrát pořád naplno a jde nám o výsledky i o co nejlepší výchozí pozici. Spekulovat, něco vypouštět, to by byla cesta do pekel.