Domácí, vědomi si důležitosti utkání, začali opatrně a v úvodu Plzeň do ničeho nepustila. Hosté se rozjížděli pomalu. První střelu na Vojtka vyslali Západočeši až v sedmé minutě, navíc téměř z poloviny kluziště.

Západočechy nakoplo v pohodě ubráněné oslabení. Sami pak v početní výhodě třineckým pořádně zatápěli. Oceláři v čele s Martinem Vojtkem v bráně chvílemi nevěděli, kde jim stojí hlava. Strakovo komando si vytvořilo několik šancí. Všechny zastavil pozorný třinecký gólman. V největší šanci první třetiny ujížděli hosté dva na jednoho, ale Benák akci překombinoval, když se ještě pokoušel vrátit přihrávku Adamskému.

Od druhé třetiny měli více ze hry domácí, ale naráželi na pevnou obranu a pozorného gólmana Cháberu. Polovina stadionu už měla ruce nad hlavou po samostatné akci kapitána Peterka, který si vybruslil zpoza branky mezi kruhy, ale kapitán Třince trefil pouze pravou tyč.

Jedinou větší příležitost Plzně, která se stále více věnovala defenzivě, spálil Cartelli. Extřinecký obránce se zjevil sám před Vojtkem, který si však povyjel a jeho ránu kryl. Oceláři soupeře přehrávali, ale gól jim nebyl přán. V početní výhodě netrefil okrytou část branky po pěkné Sekerášově přihrávce Moravec.

Branku vidě a radost z ní měli domácí. Slovenská posila Jozef Balej našel v přesilovce místečku u levé Cháberovy tyče a poslal Třinec do vedení.

Hodně blízko vyrovnání byli hosté osm minut před koncem v oslabení. Střelu Cartelliho stačil povyjetý Vojtek jen vyrazit. Dojíždějící Straka však trefil pouze tyč prázdné třinecké svatyně. Závěr byl napínavý. Třinec mohl rozhodnout také ve vlastním oslabení. Ale ani Peterek a po něm Moravec puk za záda Chábery nedotlačili. Definitivní klid dal domácím Květoň, který vypíchl puk Smrekovi a v nájezd zakončil bekendovým blafákem. Výhru pečetil gólem do prázdné branky Peterek.

Třinec – Plzeň 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Muž zápasu: Vojtek

Třinec: Vojtek – Gureň, Andersons, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec – Kanko, V. Polák, Kováčik – Tomík, Polanský, Moravec – D. Květoň, Peterek, Balej. Trenéři: Marek a Kopřiva

Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Kovář, Dvořák. Trenéři: Hynek a Razým

Branky a nahrávky: 48. Balej (Malec), 58. D. Květoň, 59. Peterek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Mikula, Kubeš – Kalivoda, Pešek. Diváci: 3086. Stav série: 1:2.