Do prvního duelu roku 2011 naskočili Plzeňští s čtveřicí reprezentantů Kopta, Houfek, Schleiss a Kubalík. A byli to hlavně oni, kdo byl u zásadních okamžiků souboje s Havlíčkovým Brodem.

Domácí byli od prvních minut aktivnější, za což byli odměněni gólem Maška hned ve druhé minutě. Tým z Vysočiny srovnal krok v přesilovce, jenže Plzeň se dokázala dvěma rychlými góly ještě do přestávky znovu ujmout vedení a zápas dotáhnout do tříbodového konce.

V závěru prvního dějství se diváci dočkali ještě nehokejové scény, když na kluziště vtrhl asistent hostujícího týmu a s výkřiky urážejícími hlavního sudího chtěl vzít osud rozhodování do vlastních rukou. Pořadatelská služba však zachovala chladnou hlavu a rozlíceného kouče odvedla ze střídačky.

„Zápas měl z naší strany patřičné nasazení. A i když jsme stále vedli, hosté se dvěma využitými přesilovkami drželi ve hře. Kluci ale nepolevili a zaslouženě vyhráli,“ říkal plzeňský trenér František Černý.

Plzeň – Havlíčkův Brod 4:2 (3:1, 1:1, 0:0). Branky Plzně: Mašek 2, Noga, Houfek.

Následný víkendový souboj celků z popředí tabulky už radost Plzeňským nepřinesl.

Tým Českých Budějovic totiž na západě potvrdil své kvality a během první třetiny utekl soupeři o tři góly. „V úvodu jsme nevyužili pár šancí a pak nás srazily individuální chyby, které Mountfield potrestal,“ pravil Černý.

Plzeňští i za nepříznivého stavu bojovali, ale jen snaha k vymazání gólového deficitu nestačila. „Dohnat to tříbrankové manko už bylo těžké,“ připustil Černý.

Jeho svěřence teď čeká výpad na Moravu. Dnes hrají ve Vsetíně a zítra ve Zlíně.

Plzeň – České Budějovice 4:6 (0:3, 2:2, 2:1). Branky Plzně: Kubalík 2, Kopta, Noga.

Sestava Plzně: Polívka – Kubík, Farný, Šmíd, Moravčík, Marcel, Tichý – Faschingabauer, Váchal, Pour – Schleiss, Mašek, Kubalík – Kopta, Tulačka, Noga – Šimandl, Pejchar, Tolar – od 40. min. navíc Zimmermann.