Nejprve sice vedoucí tým extraligy prohrál ve Zlíně, aby následně po divoké přestřelce zvítězil v Litvínově 5:4. Škodovka tak po šesti porážkách venku slavila zase výhru za tři body. „Vítězství s maximálním ziskem přišlo po měsíci a půl. Už to bylo dlouhé a o to víc jsme chtěli nepříznivou sérii zlomit,“ říkal plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Z výhry měl radost, ale z herního projevu týmu nadšený nebyl. A to Indiáni se stejně jako ve Zlíně museli obejít bez pěti zraněných nebo nemocných hráčů (chyběli Petr Kadlec, Peter Čerešňák, Lukáš Pulpán, Miroslav Preisinger a Miroslav Indrák). Po pauze se naopak vrátil Ryan Hollweg. „Na marodku se nechceme vymlouvat, vždyť ani předposlední Litvínov nebyl kompletní,“ podotkl Čihák. „Jak jsme v první třetině dominovali, tak ve druhé a třetí části jsme dělali příliš chyb i zbytečných faulů,“ uvedl kouč.

Škodovka také dvakrát ztratila vedení o dva góly a o vítězství musela bojovat do posledních sekund. „Byly to nervy, ale zvládli jsme to,“ těšilo Čiháka.

Plzeň si díky vítězství udržela v čele jedenáctibodový náskok před druhým Hradcem.

Extraliga pokračuje kompletním 41. kolem v pátek, kdy Indiáni hostí za asistence televize Třinec (začátek v 18.20 hodin).