Ačkoliv do semifinále se hokejisté Škody Plzeň přes houževnatou Olomouc protrápili, teď se rozletěli.

Zocelení sedmi bitvami si Indiáni na úvod série vyšlápli v Třinci dvakrát na Oceláře a v Plzni budou nečekaně brzy sahat po mečbolu.

Třetí semifinálové dějství začne v Home Monitoring Aréně v neděli v 15.00 hodin a hned v pondělí se tu odehraje i čtvrtý zápas (začátek v 17.00 hodin).

„Za druhý bod jsme rádi. Pomohli jsme si přesilovkou, ujali se vedení, ale hlavně musím kluky pochválit za nesmírně bojovný výkon. Byl to spíš boj a přetahovaná o to, kdo udělá chybu a kdo využije šanci. Nakonec jsme to byli my,“ ohlédl se ještě za čtvrteční výhrou trenér Ladislav Čihák.

Hned však podotkl, že i když je to 2:0, tak je série stále otevřená.

„Ukázala to už základní část, v níž jsme sice vyhráli obě utkání v Třinci, jenže soupeř zase uspěl dvakrát u nás,“ připomněl kouč. „K postupu jsou třeba čtyři výhry a my uděláme maximum, abychom v neděli urvali třetí,“ vyhlásil Čihák.

Zatímco Plzeň hraje uvolněné a s notnou dávkou sebevědomí, Oceláři jsou zaskočení. A i když se oproti úvodnímu zápasu zvedli, na chytrou hru Indiánů to nestačilo.

Ve čtvrtek škodováci stejně jako předtím srazili Třinec dvěma góly už v první třetině, kdy v přesilovkách rozebrali soupeřovu obranu parádními kombinacemi.

V prvním případě klapla souhra Kovář, Gulaš a pak Indiáni předvedli neskutečný ťukes, který do odkryté brány zakončil Denis Kindl.

„Přesilovky jsou klíčem k úspěchu,“ souhlasil útočník.

Třinec ještě snížil, ale Škodovka po Indrákově dorážce znovu odskočila o dva góly a Růžičkova trefa tak už jen dala výsledku konečnou podobu.

„Bylo to znovu vyrovnané a to, že jsme si vzali zpátky dvougólové vedení, nejspíš rozhodlo,“ říkal šestadvacetiletý borec.

Ani Kindl však nečekal, že se Škodovka bude vracet z Třince s vedením 2:0.

„Určitě jsme tam chtěli urvat alespoň jedno vítězství a když jsme pak první utkání vyhráli, tak jsme chtěli uspět podruhé. A povedlo se,“ ocenil.

A jak vidí útočník šanci získat v neděli doma třetí vítězství a nakročit do finále?

„Fanoušci nás poženou za vítězstvím, ale nesmíme se nechat strhnout k nějakému bezhlavému útočení,“ řekl Kindl. „Klidně můžeme doma tu sérii zvládnout, ale musíme do toho jít s pokorou a s maximálním nasazením v každém střídání,“ zdůraznil.

Třinečtí ale dávají najevo odhodlání ještě nepříznivý vývoj zvrátit. „Prohráváme 0:2, ale věřím, že venku zabereme. Neklesáme na mysli, v Plzni jsme letos už dvakrát vyhráli. Navíc by nás mohli posílit někteří hráči, kteří do série zatím nezasáhli. Porveme se o to a vrátíme sérii do Třince,“ prohlásil třinecký trenér Václav Varaďa.

Zbývající vstupenky na bitvy v Plzni lze koupit v terminálech Sazky, online nebo v ticketingu u hlavního vchodu Home Monitoring Arény. Pokladny před halou se v den zápasů otevřou ve 14.00 hodin.

Program semifinále

Neděle 7. dubna (15.00), pondělí 8. dubna (17.00)

Plzeň (3.) – Třinec (2.)

Případně dál: čtvrtek 11. dubna: Třinec – Plzeň, sobota 13. dubna: Plzeň - Třinec, pondělí 15. dubna: Třinec – Plzeň

Stav série: 2:0 (4:1, 3:2)