Vítězové základní části hokejové extraligy odcestovali na Moravu s denním předstihem v očekávání dalších tuhých soubojů.

„Musíme být připraveni na to, že Olomouc bude hrát doma možná ještě lépe než u nás. Čekají nás znovu bojovné zápasy, jako byly ty první dva,“ sdělil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Celek z předkola zatím drží s Plzní krok.

Favorita dokázali bojovní Kohouti zaskočit hnedv úvodním souboji, v němž urvali výhru v nájezdech. Takže po vítězství 4:2 ve druhém utkání, na kterém se dvěma góly podílel uzdravený Milan Gulaš, si Indiáni značně oddechli.

„Za stavu 1:1 na zápasy se nám v Olomouci bude hrát o něco lépe,“ uznal trenér Čihák.
Vítězství Západočechů se nerodilo lehce. Škodovka měla převahu, vrhala se do ofenzivy, ale znovu ztroskotávala na skvělé obraně soupeře. Navíc se musela obávat rychlých protiútoků Hanáků.

Plzeň proti Olomouci. Druhý čtvrtfinálový zápas
Srovnáno. Vítězství Plzně trefil Gulaš

„V prvním utkání nebyla Plzeň tolik rozehraná, ve druhém už to vypadalo jinak. Uvidíme, co přinesou další zápasy,“ říkal olomoucký lodivod Zdeněk Venera. „I do třetího utkání ale půjdeme s velkou touhou vyhrát,“ podotkl kouč.

Se stejným cílem se ale na zápasy v Olomouci chystají Západočeši.

„Po prvním utkání jsme měli s některými hráči pohovory. To aby si to srovnali v hlavě a přepnuli na play-off režim. Zabrali a hned to bylo znát. Chceme vyhrát a je jedno, jestli hrajeme doma nebo jako teď u soupeře,“ zdůraznil Čihák.

„Olomouc hraje svůj systém perfektně a bude se ho nejspíš držet i doma. Z protiútoků jsou nebezpečnía my je do nich nesmíme pouštět. Čeká nás zase bojo každý kousek ledu,“ uvedl útočník David Stach, který ve druhém dějství série patřil spolu s Gulašem k největším tahounům Škodovky. „Olomouc sice nemá moc střel, ale když už se dostane do zakončení, hrozí to gólem,“ varoval šestadvacetiletý útočník.

Fotbalisté Zlína ve 21. kole HET ligy v neděli doma hostili Plzeň.
PODÍVEJTE SE: Viktoria vydřela tři body ve Zlíně

Čtvrtfinále Plzeň – Olomouc Stav série: 1:1 (výsledky: 2:3 sn, 4:2) Další program 3. zápas, pondělí 19. 3.: Olomouc – Plzeň (18.00)
4. zápas, úterý 20. 3.: Olomouc – Plzeň (17.20)
5. zápas, čtvrtek 22. 3.: Plzeň – Olomouc (17.30)
Případné další zápasy: 6. zápas, sobota 24. března: Olomouc – Plzeň
7. zápas, pondělí 26. března: Plzeň – Olomouc