„Okolo svátků hrajeme častěji než normálně,“ říká kouč hokejistů Lasselsbergeru Plzeň. Tak nabitý sváteční program nezažil ani jako hráč.

Ještě v předvečer Štědrého dne absolvuje Kučera s týmem derby v Karlových Varech a na druhý svátek vánoční domácí duel s Litvínovem.

„Volný je jen Štědrý den, ale i tak se moc těším,“ tvrdí hokejový lodivod.

Nejhezčí svátek roku prožije uprostřed své početné rodiny. S manželkou Martinou a dětmi. „Bude s námi Barča, Tomáš a Deniska. Nejstarší osmnáctiletá Lucka bude se svou mamkou,“ vypočítává.

Ačkoliv ho hokej téměř pohlcuje, snaží se už nyní doma navodit sváteční náladu. „Ta nepřijde sama a Vánoce nejsou jen o dárcích,“ říká kouč.

A jaké dodržuje zvyky? „O Štědrém dni se nemá jíst maso, tak máme k obědu čočku nebo kubu. Večer je pak klasika, kapr se salátem,“ prozrazuje Kučera. Před večeří ještě vyrazí s dětmi na procházku. „Koukáme na nebe, jestli už neletí Ježíšek. A i když na něj věří už jen tříletá Deniska, díváme se napjatě všichni. A mezitím žena nachystá dárky pod stromeček,“ vypráví Kučera. Na Boží hod už ale znovu přijde na řadu hokej. Odpoledne trénink a příprava na zápas s Litvínovem.