A klid dopřeje i svým svěřencům z mistrovské Škodovky. V extralize totiž nastává dlouhý klid zbraní, který vyplní start národního týmu na olympiádě v Soči.

„Soutěž teď běžela hodně rychle a všichni potřebujeme trochu orazit. Zápasy se hrály prakticky obden a my navíc měli řadu hráčů zraněných," prohlásil včera hlavní kouč.

S pozicí svého týmu v závěru základní části však může být Razým spokojen.

Ve čtvrtek Plzeň v posledním zápase před pauzou udolala Kladno na jeho ledě 1:0 gólem Tomáše Vlasáka z 12. minuty.

Početnou marodkou sužovaná Škodovka tak odčinila předchozí domácí porážku s Brnem a v tabulce uhájila druhou příčku.

„Zápas v Kladně sice příliš hokejové krásy nepobral, ale pro nás je hlavní výsledek. To, že jsme si vzali zpátky doma ztracené body," uvedl Razým.

Obhájcům titulu chyběla hned čtveřice zraněných a jen se sebezapřením absolvovali čtvrteční duel kapitán Martin Straka s Radkem Dudou.

„Nebyli fit, ale nastoupili a měli velký podíl na tříbodovém zisku," ocenil kouč.

Nejvíc však vyzdvihl výkon brankáře Matěje Machovského. „Kladno příliš vyložených šancí nemělo, ale co prošlo, to Machy (Machovský) pochytal," pochválil Razým dvacetiletého gólmana, který se těšil z šesté nuly v soutěži.

Navíc Plzeň díky výhře navýšila své konto na 86 bodů, čímž splnila plánovaný zisk na celou základní část.

„Dosáhnout toho ještě před pauzou bylo naše přání. Daleko klidněji se tak můžeme připravit na zbývajících pět utkání," podotkl trenér.

Olympijská pauza skončí v úterý 25. února, kdy škodováci hostí Slavii. Potom hrají v Pardubicích, doma se Zlínem, v Chomutově a základní část zakončí v Plzni soubojem s Mountfieldem.

„Pořád nemáme nic jisté. Po pauze hrajeme třikrát doma, a toho bychom měli využít k zajištění co nejlepší pozici pro play-off," řekl Razým.

K tréninku povolá tým příští týden ve čtvrtek.

„Kluci si potřebují od hokeje odpočinout. Fyzicky i psychicky. Je ale jen na nich, jak volna využijí," sdělil kouč. „Já osobně se uklidím někam do klidu a budu si užívat přenosů z olympiády."

Na čtvrtečním srazu nebudou jistě jen Martin Straka s Radkem Dudou, kteří si dovolenou protáhnou do neděle. Na led by zato měli z marodky naskočit už Jiří Hanzlík a Ondřej Kratěna.