Zápas rivalů ze západu Čech v KV Areně završí dnes od 18.00 hodin program nedělního 37. kola extraligy.

Domácí obhájci titulu jsou v tabulce aktuálně dvanáctí, o 26 bodů pozadu za vedoucí a už patnáct zápasů neporaženou Plzní.

Přesto trenér lídra Marian Jelínek zvyšoval včera při dopoledním tréninku na svěřence hlas. „Nemělo to švih. Jako by hráče ještě tížila novoroční kachnička. Tak jsem se malinko rozčiloval,“ tvrdil Jelínek.

A neoblomila ho ani dlouhá bodová šňůra Plzně, pozice v čele soutěže, ani jedenáct výher v řadě. „Začínáme nový rok a musíme mít stejný hlad po vítězství, po bodech jako předtím,“ burcoval tým plzeňský kouč. „Máme soutěž sice výborně rozjetou, ale potřebujeme si udržet pokoru i respekt k soupeřům. Ti se na nás nyní chystají jinak než dříve. Sestřelit lídra je vždy lákavé,“ upozornil.

A nepočítá, že by úmysly Varů byly jiné. „V tabulce jsou sice hluboko pod námi, ale chtějí do play off a o to více budou stát o tři body. Čas se totiž krátí,“ uvedl Jelínek. „Jsou motivovaní, navíc rozehraní ze Spenglerova poháru v Davosu,“ varoval kouč před podceněním soka.

Plzeň na samý závěr minulého roku porazila doma Třinec 3:1, Energie ještě před Vánoci uspěla těsně na ledě Sparty.

„Důležité bude začít aktivně a přečkat nástup domácích,“ plánoval taktiku Jelínek. Pro derby bude mít k dispozici stejný tým jako předtím proti třineckým ocelářům. „Chybět budou mladíci z dvacítky a Tvrdík,“ upřesnil kouč.

Karlovarští jsou kompletní, do boje nasadí i ruské posily Zjuzina a Loginova.

„Plzeň je díky vítězné šňůře v pohodě, a tedy favoritem zápasu. Ale každá série jednou končí,“ prohlásil Pavel Hynek, v minulé sezoně ještě plzeňský kouč a nyní lodivod Energie.

Do Varů se těším, říká Dvořák

Oblékal dres obou rivalů, teď už ale zase nějaký čas hájí útočník Michal Dvořák barvy Plzně. Stejně urputně, jako předtím bojoval na straně Karlových Varů.

S jakými pocity vyrazíte na derby?
Stejně jako ostatní kluci z mančaftu se těším. Daří se nám a hokej si užíváme.

Zápasy Plzně a Varů ale rozhodně nepatří k těm příjemným.
To ne, ale s tím počítáme. Skuhravý a spol. na nás určitě vlítnou. Ten nápor musíme přečkat a potom z nějakého protiútoku, z přesilovky sami udeřit. Nečeká nás ale nic lehkého. Varští hráli na přelomu roku turnaj v Davosu, zatímco my jsme pár dní stáli.

Doma jste Energii porazili 4:1, jenže předtím si Plzeň odvezla z Varů debakl 0:7. Myslíte na to?
Nijak zvlášť. To se v hokeji stává, v neděli něco takového potkalo třeba Vítkovice. Myslíme na jedinou věc, jak získat další body.