V rozhodujícím duelu tahal Meteor od začátku za kratší konec. Rokycany postupně utekly až na tříbrankový rozdíl, Třemošná se však nevzdala.Postupně zabrala a na začátku třetí třetiny snižoval hostující Šibra už na 3:4. Zkušený rokycanský tým ale nedopustil, aby Meteor srovnal stav zápasu.Na gól domácího Hrubého ještě zareagoval třemošenský střelec Filip Michel, ale v poslední pětiminutovce se už hostům ani při závěrečné hře bez brankáře vyrovnat nepovedlo.

„Do posledního zápasu jsme vstoupili naplno a soupeře jsme skoro celou první třetinu nepustiliz pásma, trápila nás však koncovka. Celý zápas provázela četná vyloučení, čehož se lépe v přesilovkách zhostili domácí. Nemyslím si, že vyhrál lepší tým, každopádně jak se říká: Sláva vítězům, čest poraženým. Rokycany byly chytřejší, hrály svou hru a dokonale jim to fungovalo. Přestože jsme to nevzdali a dotahovali výsledek, vyrovnat se nám nepodařilo,“ mrzelo útočníka Třemošné Martina Davídka.

Jakub Šindelář (třetí zleva).
Sérii chceme vrátit do Plzně, velí pivot Šindelář

Ten už přemýšlel i o další sezoně. „Musíme se z toho poučit a příští sezonu ukázat, že máme na to být nejlepší. Chtěl bych za celý tým poděkovat fanouškům, kteří byli neskuteční celou sezonu, především v play-off. Takovou návštěvnost Třemošná dosud nepoznala,“ chválil Davídek příznivce Třemošné.

Rokycany – Třemošná 5:4
Třetiny: 1:0, 3:2, 1:2. Branky a nahrávky: 17. Švík (Koc), 21. Karbulka, 26. Hrubý (Karbulka), 30. Kocman (Geltner), 51. Hrubý (Koc, Půst) – 29. Mainer (Slavík, Koreis), 33. Michel (Mainer, Pouska), 43. Šibra (Koreis), 55. Michel (Výborný, Šibra).

Třemošná: Štekr – Slavík, Smejkal, Šibra, Výborný, Sedlák, Blumentrit – Levora, Beran, Šucha, Koreis, Pouska, Davídek, Reitspies, Polívka, Michel, Mainer.

Dorostenci plzeňské Škodovky porazili na úvod finále Spartu 4:1.
Devátý zápas, devátá výhra. Dorost Škodovky začal finále se Spartou vítězně