Domácí tým měl utkání od začátku ve své režii a po první třetině vedl o dvě branky. Následně rokycanský Pondělík zvýšil na tříbrankový rozdíl, ale vzápětí Davídek vykřesal přesnou střelou naději pro Meteor. Jakékoliv drama ale Rokycanští rázně odmítli, když během necelých třech minut ve druhé části přidali tři branky a odskočili na pohodlný šestibrankový rozdíl.

Zbytek zápasu si už domácí hokejisté v klidu pohlídali a po vítězství jsou tak již jen jeden krůček od krajského titulu. „Rokycany nás zaskočily ve druhé třetině čtyřmi brankami, na které jsme nebyli schopní odpovědět. Do šancí jsme se dostávali, ale vylámali jsme si zuby na rokycanském gólmanovi. Hra byla pak dost rozkouskovaná, což víc vyhovovalo zkušenějšímu soupeři,“ hodnotil zápas třemošenský obránce Jan Šibra.

Brankář Luhový úspěšně zasahuje. Za jeho záda neprošel nakonec ani jeden míč.
Derby má vždy jiný náboj. Moc si vítězství vážím, říká gólman Luhový

Oproti předchozím vyřazovacím kolům, které se hrály pouze na dva zápasy a rozhodovalo případněi skóre, se finálová série hraje obvyklým způsobem.„Hraje se na dva vítězné zápasy. Je třeba proto na toto utkání co nejrychleji zapomenout a musíme zabrat ve druhém zápase, abychom si vynutili rozhodující třetí utkání,“ je si vědom bek Meteoru.

Nyní se stěhuje série do Třemošné. Druhý duel se odehraje v sobotu od 19 hodin.

Třemošná bude bojovat o krajský titul a případnou vstupenku o účast ve druhé lize.
Meteor porazil Nejdek i podruhé a čeká ho finále s Rokycany