Naposledy v úterý v Praze v duelu se Slavií. Ve druhé minutě 0:1, v patnácté už 0:3, tak se odvíjel v předehrávce 50. kola extraligy pád Plzně. Druhý v řadě za sebou.

„Přitom si říkáme, co a jak chceme hrát. Těsně před zápasem to klukům připomínáme a na ledě je potom všechno jinak,“ zlobí se trenér Jiří Kučera. Nikoliv poprvé.

„Jasně, že jsem naštvaný, a kdo by nebyl,“ připouští plzeňský kouč.

„Doma proti Budějovicím dostaneme během chvíle dva góly. A blbě začneme i proti Slavii. Vůbec děláme příliš individuálních chyb,“ reaguje Kučera na úterní porážku 2:5 s druhým týmem soutěže.

Příčiny?

„Nejvíc asi hlouposti, kterými si komplikujeme život. Třeba jen vyhodit puk včas ze třetiny. Jednoduchá věc, pro nás problém,“ říká Kučera.

A viníci?

„Pokaždé někdo jiný. Kdyby to byl jedinec, tak už v týmu není. Ale takhle nezbývá než se s tím prát. U videa rozebírat chyby a vysvětlovat.“

Plzeň přesto dokázala rozjeté Slavii ještě nahnat strach a vrátit se do zápasu.

V krátké přesilovce pět na tři skóroval totiž Fabuš a dvě minuty poté naděje hostů posílil ze skrumáže Adamský.

„Dokonce v oslabení pak ujel do brejku Divíšek, šanci měl Vlasák, ale z toho už nic nebylol,“ litoval Kučera.

Když potom Plzeňští za stavu 2:3 ve třetí části ještě zvýšili otáčky, zmrazil je dokonaným hattrickem Bednář.

V úterý se Lasselsberger musel obejít už bez obránce Lukáše Dernera, kterého si z hostování stáhl Liberec.

A v průběhu boje přišel tým i o Maria Cartelliho.

„Hráč má nejspíš znovu otřes mozku, příště určitě nenastoupí a v obraně je to znát,“ říká Kučera před dalším výpadem za soupeřem.

To se zítra šestá Plzeň (62 b.) vydá ve vrcholící bitvě o play off na led desátého, ale v posledních zápasech velmi úspěšného Kladna (57 b.).