Hned v prvním ostrém zápase se však uvedl gólem a asistencí.

„Jsem rád, že mi to tam spadlo, protože zatím jsem v sezoně těch gólů příliš nedal," prohlásil Svoboda na klubovém webu.

Ve 33. minutě souboje s Hanáky otevřel skóre dorážkou do odkryté olomoucké branky. „Ten puk tam vyplaval od Míry Preisingera. Snažil se přihrát na Erika Hrňu, jenže kotouč se snad od jeho brusle odrazil ke mně. Sotva jsem to trefil, ale vyšlo to a vyhráli jsme," říkal forvard.

O příchodu Tomáše Svobody do Plzně se jednalo několik dní, vše ale uspíšilo nešťastné zranění Jana Schleisse v zápase s Libercem.
„Události tím nabraly rychlejší spád," souhlasil rodák z Litoměřic, který je po Kristiánu Kudročovi a Eriku Hrňovi třetím novicem v plzeňském týmu v poslední době.

Kometě pomohl Svoboda v extralize k zisku dvou stříbrných medailí, ale v minulém ročníku postupně ztrácel svoji pozici a byl poslán na hostování do Vítkovic.

Běžící sezonu pak Svoboda zahájil v prvoligové Třebíči a do kádru Komety se vrátil až na začátku října. V 16 duelech si připsal osm bodů za tři góly a pět asistencí. Na západ Čech zamířil útočník zatím na měsíc s tím, že spolupráce může být prodloužena do konce sezony.

O budoucnosti v novém působišti ale Svoboda zatím nechce spekulovat. „Těžko soudit. Nikdo neví, na jak dlouhou dobu to bude. Zatím jsem ale spokojený, parta je v Plzni výborná. Doufám, že se mi bude dařit. Co bude dál, se uvidí. Záleží na mých výkonech, ale ostatní jde mimo mě," uvedl hráč, který po juniorské štaci v zámoří působil tři sezony v pražské Slavii, odkud potom zamířil do Brna. Na kontě má i čtyři starty v české reprezentaci.

V premiéře za Plzeň si ke gólu připsal i asistenci u trefy Michala Poletína, který v závěru utkání pečetil vítězství gólem do prázdné branky.

„První třetina nebyla z naší strany optimální. Olomouc na nás nastoupila, byla aktivnější, brankář Machovský ale vše pochytal. Od druhé třetiny jsme se zvedli, víc jsme bruslili, z čehož vyplynul tlak i góly," uvedla posila Indiánů.

I přes podařený zápas je Svoboda přesvědčený, že na souhře s Hrňou a Preisingerem v útoku je třeba pracovat.

„Po jediném tréninku to není nikdy žádná sláva. Navíc já předtím nebyl asi týden na ledě, což bylo znát. Po tom výpadku v Brně jsem si potřeboval trochu srovnat hlavu. Musíme být spokojení, i když prostoru na zlepšení je tam spousta," dodal Svoboda.