Hokejisté Škody Plzeň v úterní odvetě s HC Lugano jen remizovali a jejich premiérová účast v Lize mistrů končí.

Úvodní zápas prvního kola play-off na ledě švýcarského vicemistra totiž Indiáni prohráli 1:4 a zvrátit nepříznivou situaci na domácím ledě se Škodovce nepovedlo.
V osmifinále narazí Lugano na úspěšnější tým z duelu Curych – Wolfsburg.

Plzeň se s Ligou mistrů ale loučila se vztyčenou hlavou. A to do střetnutí vinou zranění a dalších okolností vyrukovala s dvacetiletým Sochůrkem v brance a v sestavě plné mladíků.

První vážnější šanci si vytvořili hosté, přesto skóre otevřela Škodovka, když rána Lva z mezikruží gólmanovi Manzatovi propadla za brankovou čáru. Jenže záhy bylo srovnáno. Prudkou Sartoriho střelu Sochůrek jen vyrazil a dojíždějící švédský útočník Zacrisson už nedal novicovi v plzeňské kleci šanci.

Aktivnější byli i dál hosté. Brunner ale střílel vysoko nad a s Mårtenssonovou dorážkou si poradil Sochůrek.

Do druhé třetiny vstoupili Indiáni daleko dravěji, jenže Kubalík trefil jen tyč. Před luganskou branku prokličkoval Krliš, ale minul.

Jak se dávají góly předvedli hosté v 27. minutě. Hofmann nikým neatakovaný projel po křídle a z levého kruhu poslal puk přesně k tyči Sochůrkovy branky. Po Kracíkově střele mohl srovnat Lev, ale netrefil odkrytou branku.

Tlak hostů nepolevoval. Gardnerovu dorážku zblízka zlikvidoval plavným skokem Sochůrek. Další nebezpečnou ránu stejného hráče zastavila tyčka.

V 31. minutě ale střelou zápěstím srovnal osmnáctiletý Kodýtek a připsal si první gól mezi muži.

Přibylo vyloučených, ale ani jeden z týmů přesilovky nevyužil, když domácí promarnili dokonce čtyřminutovou početní výhodu. V závěru třetiny Pulpán u luganské branky tvrdě forčekoval Mårtenssona a následně se strhla šarvátka.

Naděje Plzně na obrat vzaly definitivně za své ve 48. minut, kdy rychlou výměnu puku před Sochůrkem zakončil trefou pod horní tyč nekrytý Sannitz.

Škodovka ale nechtěla prohrát. V závěru odvolala brankáře a devět vteřin před koncem upravil skóre na 3:3 ranou od modré Svoboda.

„Mladí kluci odvedli proti silnému soupeři solidní výkon. Do sestavy se vrátil i uzdravený Hollweg a věřím, že se ještě zlepší. S Ligou mistrů se loučíme, ale v pátek hrajeme důležitý extraligový zápas v Pardubicích
a na ten se musíme soustředit. Hlavní je zlepšit přesilovky," zdůraznil plzeňský trenér Michal Straka.