O start na hokejovém turnaji přijde plzeňský útočník Milan Gulaš, jehož zranění kolene z nedělního přípravného zápasu s Finskem je vážnější, než se zdálo.

Nejproduktivnější hráč extraligy se zranil ve třetí třetině utkání na ledě týmu Anyang Halla v Soulu. Ve 48. minutě byl Gulaš po souboji s protihráčem vyloučen, ale poté s bolestivou grimasou zamířil do kabiny.

Zranění už Gulaše do hry nepustilo a lékařské vyšetření poté prokázalo, že jde nejspíš o natržený vaz. Nejproduktivnější hráč extraligy se proto vrací z Koreje domů. „Zatím víme, že lékaři odhadují dobu léčení na šest týdnů. Musíme vyčkat až se Milan vrátí a pak se uvidí víc,“ reagoval na nepříjemnou zvěst plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Dvaatřicetiletý Gulaš patří v extralize k hlavním oporám vedoucí Plzně a přitom čtvrtfinále play-off začíná už za měsíc. Za dalších čtrnáct dní poté startují semifinálové série. „Nemá cenu spekulovat a Milanovi přejeme, aby se dal co nejdříve dohromady. Pro něj je to nyní asi nejvíc frustrující. O účast na olympiádě hodně stál,“ uvedl trenér Čihák.

Ačkoliv Gulaš až do teď prožíval excelentní sezonu a svými góly táhl Škodovku k vrcholu extraligy, znovu si vybírá příděl smůly.

Už předtím byl totiž útočník několikrát blízko účasti na vrcholné akci, ale vždy o ni přišel. Buď vypadl z finální nominace nebo se v dějišti turnaje nedočkal zapsání na soupisku.