O nasazení do druhého dílu play-off rozhodl bodový zisk ze skupinové fáze letního poháru. Ten měly nejlepší Pardubice o skóre právě před Třincem. Následovala plzeňská Škoda a Liberec.

Zatímco Škodovka si cestu do elitní čtyřky proklestila přes Litvínov, Třinec – vítěz skupiny D – vyřadil hradecký Mountfield.

První zápas semifinálové série se hraje v Plzni v úterý 1. září od 17.30 hodin (vstupenky jsou už v prodeji). Odveta v Třinci je na programu až ve středu 8. září (18.10).

Roman Kreuziger v plné zátěži
Cílem je etapové vítězství a účast v únicích

„Třinec je těžký soupeř, asi jako každý v téhle fázi turnaje. Týmy do semifinále došly z nějakého důvodu, takže si nemůžeme vybírat. Čeká nás dlouhé cestování, navíc teď v létě, ale pro soupeře je to stejné. Dál platí, že chceme postoupit dál,“ prohlásil na klubovém webu plzeňský útočník Matyáš Kantner.

Svůj názor na semifinálového soupeře připojil také trenér Ladislav Čihák.

„Oceláři jsou rozhodně ambiciózní a kvalitní mužstvo. V létě hodně posílili, takže to pro nás určitě bude dobrá prověrka, což vítáme. Je to podobné, jako když jsme se předtím v Lize mistrů utkávali s týmy z Finska a Švédska. Třinec je také hodně silný,“ sdělil hlavní kouč Škodovky.

Vítěz Generali Česká Cupu získá milion korun, poražený finalista 500 000 Kč.