Potřetí v řadě loupili u soupeře, když Mountfield na jeho ledě porazili 4:2, aby následně před vlastním publikem prohráli s Třincem 1:4. Šlo o pátou domácí porážku za sebou.

Žádná sláva.
Jenže musí rychle přeladit.

V úterý ráno letí Indiáni na otočku do Švédska k úvodnímu utkání čtvrtfinále Champions Hockey League (CHL) se Skelleftea AIK.

„S Třincem jsme zase brzy inkasovali gól. A i když se kluci snažili, bojovali, tak stav už neotočili,“ vrátil se ještě k nedělní porážce trenér Ladislav Čihák.

„Nevyužili jsme přesilovku pět na tři, bylo tam i pár zbytečných vyloučení. Nevyšla nám třetí třetina, ale předtím to bylo herně dobré. Od toho se chceme odrazit,“ podotkl plzeňský kouč.
Zápas ve Skelleftea Kraft Areně začíná v úterý v 18.00 hodin. Škodovka by do města známého hlavně těžbou zlata měla dorazit kolem čtrnácté hodiny a hned po utkání letí zpět domů.

„To by neměl být problém. Horší je, že s námi na sever kvůli zraněním neletí Venca Nedorost, Ondra Kratěna, ale ani Jakub Kindl,“ lituje Čihák.

V Lize mistrů může být zatím na svůj tým hrdý.

Škodováci mezi elitní osmičku evropské soutěže pronikli poprvé v historii a jejich cestu lemovali zatím jen vítězství.
„Osm výher v řadě zvlášť v takové soutěži není samo sebou, a já jsem taky na tým patřičně pyšný. Hrát čtvrtfinále je pro nás poctou a věřím, že se tým popere o co nejlepší výsledek pro odvetu v Plzni,“ zdůrazňuje trenér.
Zatímco Škodovka v osmifinále CHL hladce přejela přes italské Bolzano, její severský soupeř se v bitvách s norským Hamarem na postup nadřel.

Navíc Skelleftea je sice několikanásobným šampionem své země, z minulé sezony má stříbro, ale v běžícím ročníku švédské ligy stejně jako Plzeň doma nijak nezáří.

Tým naposledy prohrál na vlastním ledě s Brynäs 0:2 a v tabulce je průběžně desátý (Škodovka je v extralize devátá). Střetnou se tak celky s touhou odrazit se v CHL k lepším výsledkům na domácí scéně.
„Co jsem viděl, tak Skelleftea sází na aktivní hokej v pohybu. Dobře forčekují, jsou šikovní na puku. Je to evropská špička,“ podotýká trenér Ladislav Čihák.