Poté, co Indiáni soupeře dvakrát po sobě udolali v nájezdech, sestřelili v novoročním vystoupení na svém ledě Vítkovice 6:4. V extralize je Škodovka třetí a v pátek ji čeká v Kladně od 18.00 hodin před kamerami O2TV souboj s desátými Rytíři.

Přes výhru s Vítkovicemi, o které Škoda rozhodla čtyřmi góly v přesilovkách, dali plzeňští trenéři najevo svou nespokojenost s hrou při plném počtu hráčů na ledě.

„Reagujeme na každý zápas. Ačkoliv dokážeme bodovat, tak nás už nějaký čas trápí nevyvážené výkony. Jeden zápas je to dobré, další horší. Ustálenost výkonů nám chybí,“ připouští asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Co s tím?

„Nezbývá, než v tréninku dál trpělivě pracovat,“ říká zkušený harcovník, který jako obránce odehrál v extralize přes tisíc zápasů.

V uplynulých dnech ale svěřencům s hlavním koučem Ladislavem Čihákem nepřipravili nic mimořádného. „Chystali jsme se, jak jsme zvyklí, když se v úterý nehraje. V pondělí byl těžký trénink, v úterý volno a v dalších dnech už příprava směřovala k nejbližšímu zápasu,“ popisuje Hanzlík .

Bohumil Jank
Uzavření by extralize uškodilo, míní Jank

Po skončení čtvrtečního tréninku ale ještě u tabule cosi důrazně vysvětloval skupině mladých hráčů. „I to byla jen běžná součást přípravy,“ utrousil suše.

A motivace na Kladno?

„Doufám, že hráči mají v paměti první zápas v Kladně, který jsme prohráli 5:7, ačkoliv jsme vedli 3:0. Plus fakt, že Kladno jako nováček se po pomalejším rozjezdu zvedlo, boduje a zvlášť doma na malém kluzišti je nebezpečné pro každého,“ zdůrazňuje ostřílený praktik.

Zvěsti, že proti Plzni by měl po dlouhé pauze zaviněné zraněním nastoupit hrající šéf Rytířů Jaromír Jágr, nechávají Hanzlíka v klidu.

„Kladno boduje i bez Jágra,“ připomíná. „Ale jasně, že třeba v přesilovkách je jeho přítomnost znát. V utkání u nás (Plzeň vyhrála 3:1) připravil čtyři tutovky, byť z toho góly nepadly,“ vybavuje si asistent trenéra.

Sám Jágr možný návrat nepotvrdil.

„Zatím jsem byl jen na pár trénincích a budu se rozhodovat až těsně před zápasem,“ vzkázal sedmačtyřicetiletý útočník.

Do plzeňské defenzivy se vrací uzdravený Michal Moravčík, do útoku naskočí po pauze Filip Přikryl.

Kladno sice na sklonku minulého roku utrpělo debakl ve Zlíně, ale poté doma udolalo v prodloužení Olomouc, porazilo Liberec a dva body si Rytíři vybojovali po prodloužení i naposledy v Pardubicích.