Ještě dvanáct vteřin před koncem zápasu zlikvidoval brankář Adam Svoboda trestné střílení, přesto v nedělním duelu s Kladnem dokázal jen zmírnit propadák Indiánů.

„Náš výkon byl tragický, nejhorší v sezoně. Jsem rád, že už to mám za sebou, a doufám, že se nic podobného už nebude opakovat. Nesmí,“ hlesl po domácí porážce 0:4 plzeňský gólman.

Vymstilo se vám podcenění soupeře, kterého jste předtím v sezoně třikrát porazili?
To si nemyslím. Byl to prostě den blbec. Nic nám nešlo, nohy nejezdily a z toho pak pramenily zbytečné fauly. Kladnu jsme prostě nebyli důstojným soupeřem.

Bylo po druhé třetině, kterou Rytíři vyhráli 3:0, v kabině hodně rušno?
Trenér pochopitelně zvýšil hlas. I my hráči jsme si některé věci vyříkali nahlas. Chtěli jsme třetí třetinu vyhrát a dotáhnout zápas alespoň do prodloužení. Bohužel jsme na to neměli.

Plzni ale nevyšel ani předchozí zápas v Litvínově, který jste prohráli 1:4. Jde jen o momentální záležitost nebo o hlubší problém?
Rozhodně nejde o herní krizi nebo něco takového. Některé zápasy se zkrátka nepovedou. Téměř všechny týmy takový výpadek potká, ale to pro nás není žádná omluva. A bolí to o to víc, že to bylo před domácími fanoušky.

Je to tedy důsledek menší motivace? Přece jen, účast v play off máte jistou a do vyřazovacích bojů vstoupíte nejhůř z druhého místa.
Jako že už o nic nehrajeme? S tím nesouhlasím a stejný názor má i celý tým. Za sebe říkám, že do každého zápasu jdu s tím, že ho chci vyhrát.

Jak rychle se z té porážky dokážete otřepat?
Jsme dost zkušení na to, abychom ten zápas dokázali spláchnout a připravili se na dohrávku v Mladé Boleslavi.

Co se musí změnit, aby Plzeň odčinila obě předchozí klopýtnutí?
Úplně vše. Co nám s Kladnem chybělo, tam musí být.

Potěšil vás v neděli alespoň úspěch v přímém souboji s Kafkou při jeho trestném nájezdu?
Bylo jasné, že dvanáct vteřin před koncem, kdy vedou 4:0, zkusí něco vymyslet. Tak jsem si na něj počkal a moje lapačka byla rychlejší.