V nejnevhodnější chvíli.

Škodovka prohrála  s Litvínovem na severu 1:5 a kolo před koncem základní části extraligy tak přišla o šanci ještě obhájit Prezidentský pohár pro vítěze dlouhodobé fáze soutěže.

Litvínovský Michal Trávníček převzal před zápasem pamětní dres k 1000. startu v extralize, ale radostné chvíle pro domácí tím zdaleka nekončily.

Verva ještě bojovala o zachování byť jen teoretické naděje na účast v předkole play-off a už v první třetině favorita zaskočila.

Hosté, kterým znovu chyběla řada zraněných hráčů včetně Kováře a Straky, měli v úvodu více ze hry, ale své šance ani v přesilovce nevyužili. A v defenzivě si navíc počínali příliš vlažně.

V osmé minutě se přes tři bránící Indiány prosmýkl Kašpar a pod betonem gólmana Frodla procpal puk do sítě. Škodovku to nevarovalo a minutu nato po zmatcích před plzeňskou klecí zvýšil vedení Vervy pohotově Doudera.

Trenér Čihák si vzal oddechový čas, hráčům vyčinil, ale Indiáni se do obrátek dostali teprve v závěru třetiny.

D. Kindl přihrál do jízdy Jonesovi, ale Janus jeho ránu vyrazil a pokryl i následné dorážky. Neuspěl ani Kracík, který si do šance vybruslil zpoza branky.

Také v druhé třetině pokračovali Indiáni v dobývání litvínovské svatyně, ale dál ztroskotávali na Janusovi.

Jako když v oslabení pláchl Kodýtek, ještě nabil Allenovi, ale skóre se neměnilo.

Indiáni se neprosadili ani v řadě početních výhod, a to hráli dokonce 53 sekund v přesile pět na tři.

Po Gulašově zadovce pálil z pravého kruhu volný Vráblík, ale Janus svou lapačku vytasil znovu včas.

Šance pak měli také domácí. Před Frodlem se zjevil Hanzl, ale puk do branky nedostal. V 37. minutě ale tentýž hráč po bleskovém objetí hostující branky zasunul puk k pravé tyčce.

Sudí nejprve rozpažil, ale po následné konzultaci s videem třetí litvínovský gól uznal.

Přes narůstající aktivitu Škodovky dokázal na Januse vyzrát až v 51. minutě Eberle.

Jenže chvíli předtím po další chybě v obraně pronikl do hostujícího pásma Válek a přihrál před odkrytou branku na gól Trončinskému.

Porážku Plzně pak potvrdil parádní trefou od modré obránce Strejček.

V posledním kole bude Škodovka v pátečním souboji doma s Karlovými Vary hájit třetí příčku před hradeckým Mountfieldem.

HC VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Kašpar (J. Mikúš, Válek), 9. L. Doudera (Myšák), 37. M. Hanzl (Kašpar), 48. Trončinský (Válek), 55. Strejček (Petružálek, Trončinský) – 51. Eberle (Gulaš).
Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Hynek, Klouček.
Vyloučení: 6:4.
Bez využití.
Střely na branku: 29:36.
Diváci: 3 879.
Nejlepší hráči: Jaroslav Janus – Michal Moravčík.
HC VERVA Litvínov: Janus – Trončinský, Ščotka, L. Doudera, Strejček, Graborenko, Březák – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Válek – Petružálek, M. Hanzl, Jícha – Jurčík, M. Havelka, Trávníček. Trenéři: Šlégr, Beránek a Skuhrovec.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Pulpán, Vráblík, Allen, Jones, Moravčík, L. Kaňák – Pour, Stach, Gulaš – Kodýtek, Nedorost, Eberle – Kantner, Kracík, Indrák – Kolda, Preisinger, D. Kindl. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček.