Na marodce se vedle útočníka Tomáše Vlasáka, kterého trápí střevní viróza, totiž hlásil nově zkušený obránce František Kaberle a šrámy si z urputného souboje v Praze přivezli i další borci.

„Vítězství na Slavii nás těší, tým podal z taktického hlediska zatím asi nejlepší výkon podpořený góly, ale hráče to stálo hodně bolesti,“ prohlásil plzeňský trenér Marian Jelínek.

„Ta zranění jsou k vzteku. Snaživí mladíci Slavie se chtěli ukázat a chybějící hokejovost doháněli přehnanou tvrdostí. Jako třeba Kalus při ataku Kaberleho,“ zlobil se kouč.

Kaberle je už totiž třetím zraněným obráncem indiánů. Extraligu přitom teď čekají tři kola během pěti dnů a hned nejbližší zápas v Plzni bude šlágrem.

Utkají se úspěšní druhý s prvním. Indiáni, kteří dosud vyhráli všechna tři utkání na svém kluzišti, hostí Zlín, který stejně uspěl u soupeřů.

Přímá bitva o první místo začne v ČEZ Areně v 17.30 hodin.

„Čeká nás zcela rozdílný soupeř než předtím. Jinak laděný, s řadou technicky vyspělých hráčů. Hokejově chytřejší, a tomu musíme přizpůsobit i naši hru,“ zdůraznil Jelínek.

Jenže kromě spřádání pastí na Čajánka a spol. musí kouč žhavit telefon a shánět obránce.

„Trénoval s námi i junior Ruprecht, což možná udělá radost těm, co volají po omlazení týmu, ale ne mně,“ připustil hlavní trenér.

Na výpomoc by si raději přál získat nějakého beka z první ligy.

„Jinak budeme mít v šesti obráncích tři juniory, Jeřábka, Růžičku a už zmíněného Ruprechta,“ podotkl Jelínek.

Valaši míří na západ povzbuzeni čtyřmi výhrami v řadě a v kompletním složení.