A včera je čekala dohrávka 10. kola extraligy na ledě Liberce. Sousedé v tabulce měli před zápasem shodný bodový zisk, Liberec poprvé vedl v domácím prostředí trenér Čada. A ten po zápase určitě nebyl spokojen, neboť jeho tým podlehl plzeňským hokejistům 1:2. Vítězství Indiánů zařídil dvěma góly v přesilovkách Václav Pletka, za Bílé Tygry jen snížil v 56. minutě Tomáš Urban.

Čada nemohl nadále počítat s obránci Škoulou, Dernerem a Gřegořkem a útočníky Krenželokem, Jassem či Vlachem. Hned v úvodní minutě se ocitl v šanci hostující Kubalík, ale zamířil jen do Lašáka. Na druhé straně v 6. minutě připravil Vampola možnost pro Bakoše, který byl sám před Mensatorem, ale zvolil místo zakončení přihrávku do horší pozice.

Pak z mezikruží minul Lašákovu branku osamocený Hollweg, ale následně v desáté minutě se při Voráčkově trestu už skóre změnilo. Nejdříve v oslabení po přečíslení s Bulíkem nepřekonal plzeňského gólmana Vampola a vzápětí se radovali hosté. Mozík uvolnil Pletku, který byl před Lašákem nepokrytý a po kličce do bekhendu zamířil do prázdné branky.

Domácí přečkali další dvě oslabení a pak při plném počtu hráčů na ledě byli blízko gólu opět Indiáni, ale Indrák nedokázal zakončit do odkryté části branky. Při první liberecké početní výhodě prověřil Mensatora Vampola.

Ve 32. minutě při hře čtyř proti čtyřem fauloval v šanci Voráček Pletku, který však trestné střílení neproměnil. Lašák puk po bekhendové kličce mezi betony v posledních chvíli vykopl. Pletka si ale za tři a půl minuty spravil chuť, když se při trestu Valského prosadil z dorážky po Kadlecově střele.

Liberec se marně snažil smazat ztrátu. Nepomohly mu ani přesilovky při vyloučeních Dvořáka, Lva a Mozíka. Až v 56. minutě snížil po Voráčkově ráně Urban, vyrovnat už domácí nedokázali.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 56. T. Urban (Voráček, Radivojevič) – 10. Pletka (Mozík, J. Sýkora), 36. Pletka (Kadlec, Kratěna). Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Ulrych (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4099.

Plzeň: Mensator – Kadlec, Jeřábek, Mozík, Boháč, Kubka, Pulpán – J. Sýkora, Kratěna, Pletka – Balej, Lev, Kubalík – Indrák, Simon, Schleiss – M. Dvořák, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a J. Špaček.