„Samozřejmě je to dobrý pocit, ale spíš mě těší, že jsme vyhráli. Ty góly už jsou taková třešnička na dortu,“ říká ke svému střeleckému výkonu Stránský.

Stabilním členem plzeňské juniorky je druhým rokem a v letošní sezoně je zatím jejím nejproduktivnějším hráčem. V pořadí celé soutěž mu patří čtvrté místo, mezi střelci se o víkendu dotáhl na vedoucího Jakuba Valského z Kladna.

„Před sezonou jsem se snažil zapracovat hlavně na střelbě. Na chatě jsem hodně střílel na bránu, k tomu jsme měli i dobrou přípravu,“ odhaluje sedmnáctiletý útočník příčiny zatím úspěšného ročníku.

Z osmadvaceti odehraných zápasů nastoupil v pětadvaceti a připsal si pouhých šest trestných minut. „Snažím se hrát slušně, nabádá nás k tomu i trenér Rulík. Chce, abychom nehákovali a nesekali, hodně se to píská. A vedou mě k tomu i rodiče,“ komentuje Stránský údaj v kolonce trestů.

Juniorům se zatím v letošní sezoně daří. Už loni naznačili lepší výkonnost postupem do play off, letos atakují špičku tabulky. „Určitě chceme do vyřazovacích bojů. Rádi bychom samozřejmě bojovali o medaili, když to bude možné, tak i o tu nejvyšší,“ netají se talentovaný útočník ambicemi na vítězství v extralize.

Za úspěchy stojí i dobrá atmosféra v týmu. „Dobře se chytli kluci, kteří přišli před novou sezonou, ti starší jim k tomu pomohli. Jsme jedna parta, nikdo není oddělený,“ chválí si týmového ducha v plzeňském kádru.

Plzeňský mladík se zatím pravidelně objevuje i v reprezentačních výběrech. Letos bojuje o účast na mistrovství světa do osmnácti let. „Doufám, že to vyjde. Ale záleží na mně, jak se bude dařit a jestli budu podávat stále stejné výkony,“ říká Stránský, který si letos připsal už i první extraligový start, ke svým vyhlídkám na účast na dubnovém turnaji v Polsku.