Zatímco v české extralize, s výjimkou rozhodujícího duelu série, určí vítěze po nerozhodném výsledku v normální hrací době i po následném desetiminutovém prodloužení samostatné nájezdy, v NHL i KHL se hraje do té doby, než jeden z týmů vstřelí gól.

„Diskutuje se o tom, zda jsou nájezdy fér. Ale takto to nelze říct," povídal gólman včera neúspěšného celku Marek Mazanec. „Hraju v tomto systému od malička, jsem na to zvyklý a stane se, že to někdy nevyjde," uvedla opora Plzeňanů.

To Michal Dvořák hovořil trochu jinak. „Svůj názor na to mám. Především by tuto otázku ale mělo zvážit vedení extraligy," pravil.

Plzeňané ovšem mohli duel rozhodnout ve svůj prospěch v normální hrací době. V jejím závěru měli totiž výhodu přesilové hry.

„Spoustu šancí jsme nedali. A poslední dvě minuty přesilovky se nám vůbec nepovedly. Ani jsme se pořádně nedostali do pásma," zlobil se plzeňský kapitán Martin Straka.

Plně se svým výkonem nebyl spokojen ani Marek Mazanec. „Pořád to ještě není úplně to pravé," říkal možná až příliš kriticky. „Doufám, že na našem ledě já i celý tým výsledek druhého zápasu napravíme," dodal.