Na osm tisíc diváků vstalo a bouřlivým skandováním i potleskem vzdalo plzeňskému kapitánovi hold.

Předtím tohle ocenění v Plzni obdržel z hokejistů trenér Marek Sýkora a světový šampion Jiří Kučera. Straka však poprvé v hokejové areně. „Je to pěkný, když vám lidé tleskají, ale tohle ocenění patří celému týmu,“ říkal skromně sedmatřicetiletý útočník. Olympijský vítěz a mistr světa, uznávaný i v NHL.

Nedělní zápas extraligy se Slavií však pro Straku skončil porážkou, byť v přesčase. „Z naší strany to bylo nějaké ospalé,“ prohlásil Straka. „Přitom byl skoro plný dům,“ divil se špatnému úvodu. „V minulé sezoně to ale bylo podobné. Když bylo hodně lidí, tak jsme snad nikdy nevyhráli. Možná nás to příliš svazuje,“ přemítal forvard.

„Pořád si říkáme, že bychom měli líp začít. Vynutit si fauly, tlak a z něj šance, góly. Jenže nastoupíme a jsme pasivní,“ zlobil se rovněž generální manažer a majitel klubu.

„Naštěstí víme, že dokážeme otáčet zápasy i v závěru a jdeme za tím,“ říkal Straka. Nulový zisk se Slavií odvrátil sám necelé čtyři minuty před koncem třetí části. V početní výhodě pět na tři. „Taková šance se nabízí jednou za zápas a my jsme ji využili,“ zdůraznil spokojeně. „Škoda, že jsme v prodloužení nepřidali i druhý bod. Ale Slavia byla lepší, my jsme byli všude pozdě,“ uznal Martin Straka.