V průběžné tabulce extraligy se Škodovka po sedmém kole vyšvihla na třetí příčku a v lepším rozpoložení než předtím tak Indiáni vyhlížejí další souboj.

Dnes se v plzeňské ČEZ Areně utkají obhájci titulu od 17.30 hodin s jedenáctým Kladnem.

„Konečně vše fungovalo, jak má," komentoval nedělní úspěch na klubovém webu kapitán Martin Straka.

Úspěšný rozjezd Plzně v novém ročníku totiž záhy vystřídalo pár rozpačitých zápasů.

I v těch Západočeši sice většinou bodovali, ale solidní výkon přebíjela střelecká mizérie.

Na každý gól se nadřeli a ofenzivně laděný tým nyní věří, že se mu začíná dařit znovu i střelecky.

„Gólmani nás drží od začátku sezony, chytají fantasticky. Jak Mensi (Lukáš Mensator), tak Machy (Matěj Machovský). Jen jsme jim v těch minulých zápasech nepomáhali v útoku. Sice jsme si vytvářeli spoustu šancí, ale nedávali jsme góly," připustil Straka.

„A to jsme doufám v Brně zlomili. Konečně nám to tam napadalo, což jsme potřebovali," prohlásil zkušený bohatýr a centr prvního plzeňského útoku.

Elitní řada Indiánů v Brně excelovala a zařídila tři ze čtyř gólů.

Ve druhé třetině Straka rychle odpověděl na vedoucí zásah domácí Komety. A potom Václav Pletka, který přišel do první formace ke Strakovi s Radkem Dudou místo Tomáše Vlasáka, potvrdil dvěma góly zisk tří bodů.

„I když jsme předtím hráli s ´Vlasim (Tomášem Vlasákem), také jsme si šance vytvářeli, ale bez efektu. Takže s tím trenéři už před soubojem v Litvínově zamíchali, ale sedlo nám to až teď proti Kometě," uvedl Martin Straka.

Trenér Milan Razým však spokojenost mírní.

„Vítězství v Brně je cenné, ale ne všechno fungovalo, jak by mělo. Pořád se nám nevedou přesilovky a sami se necháváme zbytečně vylučovat," upozornil plzeňský kouč.

A dnešní souboj s Kladnem vůbec nebere na lehkou váhu.

„Kladenští vyhráli v Liberci a naposledy se v Praze v souboji se Spartou připravili o nějaký bod až v závěru jen vlastní nedisciplinovaností," podotkl Razým.

Kladnu se bodový zisk ze Sparty rozplynul v neděli skutečně během mžiku. „Domácí byli favority, ale alespoň bod, o který jsme přišli pár vteřin před koncem, jsme si zasloužili," tvrdil asistent trenéra Petr Tatíček. „Když budeme ale s hrou z posledních dvou zápasů pokračovat, bude to dobré," dodal.

V obraně Rytířů chybí dlouhodobě Miloslav Hořava. Naopak Plzeň by měla být kompletní. O tom, který z brankářů dnes vjede do indiánské svatyně, trenéři teprve rozhodnou .