Hokejová extraliga juniorů už pár dní běží a ve čtvrtek odstartuje také nejvyšší soutěž dorostu. Mladíci ze Škody Plzeň vyrukují do bojů jako mistři a vicemistři z minulých dvou ročníků.

S týmem se na jaře po zisku stříbra rozloučil trenér Jiří Hanzlík, který zamířil do Českých Budějovic. Dorost nově diriguje Michal Straka s Dušanem Andrašovským, který se na střídačku postavil už v průběhu minulé sezony.

Nově poskládaný tým Indiánů zahájí extraligu domácím dvojzápasem. Na úvod hostí škodováci dnes od 17 hodin Tábor a pak se v sobotu utkají se Spartou Praha (od 13.00).

V první fázi soutěže se modrobílí střetnou v západní skupině ještě se Slavií Praha, Karlovými Vary, Litvínovem, Libercem, Kladnem, Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi. A měli by znovu patřit k favoritům.

Do extraligy totiž hráči z nejlepší hokejové akademie u nás vstoupí naladění z přípravy jedenácti výhrami v řadě. A to si poradili i se zahraničními soupeři, mj. z Německa či Maďarska. Mladí škodováci ale prokázali i vnitřní sílu, když otočili k výhře třeba zápas se Slavií Praha a naposledy na nájezdy udolali vrstevníky z Českých Budějovic.

„Za nás panuje spokojenost, ale vše ve finále ukáže až samotná soutěž. Věřím ale, že jsme dobře připravení. Kluci se stále zlepšují po všech stránkách,“ prohlásil na klubovém webu někdejší útočník a nyní trenér Dušan Andrašovský (na snímku).

Vyřazovací část se bude týkat nově jen dvanácti celků. Novinkou je i zavedení předkola hraného na dvě vítězství. Čtvrtfinále i semifinále rozetnou tři výhry, čtyři vítězství pak určí mistra.

Gratulace vítězi.
Na Rapidu vyhrál Fiala před Kerlem, lídr byl čtvrtý, přesto ovládne Giant ligu

Dorost HC Škoda Plzeň v přípravě

Plzeň – Davos 4:6

Plzeň – Kolín nad Rýnem 3:2

Plzeň – Újpesti 6:3 (turnaj v Plzni)

Plzeň – Litvínov 6:3 (turnaj v Plzni)

Plzeň – Ingolstadt 8:0 (turnaj v Plzni)

Plzeň – Jihlava 2:0 (turnaj v Plzni)

Plzeň – Mannheim 5:2

Liberec – Plzeň 3:8

Plzeň – Norimberk 12:0

Plzeň – Liberec 4:3sn

Plzeň – Slavia Praha 4:3

Plzeň – České Budějovice 3:2sn