Jedním ze čtyř českých týmů na startu je i Škoda Plzeň (dále Kometa Brno, Třinec a Mountfield HK).

Indiáni si hokejovou Ligu mistrů zahrají znovu po dvou letech.

Vítěz základní části minulé extraligy a nakonec třetí tým nejvyšší české soutěže narazí ve skupině na zdatné protivníky.

V cestě stojí slovenský šampion Banská Bystrica, vítěz Ligy mistrů Jyväskylä z Finska a na úvod se Plzeň střetne se švýcarským vicemistrem Luganem.

Zahajovací zápas začne v plzeňské Home Monitoring Aréně ve čtvrtek v 17.00 hodin.

„Máme sice silné soupeře, ale naším cílem je postup ze skupiny. Doufáme, že nás přijdou podpořit fanoušci,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Na úvodní souboj s Luganem naváže Škodovka hned v sobotu, kdy se v Plzni představí od 16.30 hodin obhájce titulu Jyväskylä.

Snadným soupeřem však nebude ani Lugano.

O tom se konečně Indiáni přesvědčili před dvěma roky, kdy na tým ze švýcarsko-italského pomezí nestačili v osmifinále CHL.

A ještě krutější je vzpomínka na poslední setkání letos v únoru na turnaji ve Svatém Mořici, kde Škodovka s Luganem padla 0:5.

„Víme, že mají silný tým. Čtyři vyrovnané lajny a v nich kvalitní hráče, chytré. Nejde s nimi jen létat po ledě, musíme u toho i přemýšlet,“ upozornil Čihák.

Přesto v přípravě svému týmu ulevil až začátkem tohoto týdne.

Místo dvou fází absolvují škodováci nyní už jen dopolední trénink.

„Zápasy v Lize mistrů budou náročnou zkouškou, ale v tréninku je pořád na čem pracovat,“ zdůraznil kouč.

A na koho si v sestavě týmu Lugana dát pozor?

Hvězdou je lotyšský gólman Elvis Merzlikins, účastník olympiády v Pchjongčchangu a nejlepší brankář uplynulého ročníku švýcarské ligy.

V nabitém útoku Lugana zase operuje zkušený Fin Jani Lajunen nebo kanadský reprezentant Maxim Lapierre s téměř osmi sty zápasy v NHL. A také švédský stroj na góly Linus Klasen.

Černo-bílo-žluté barvy týmu hájí vedle Švýcarů dále Američan, Ital a dva Rakušané.

Plzeňské mužstvo nastoupí až na Miroslava Preisingera (zdravotní potíže) a Nicka Jonese, kterého v zámoří zdržují problémy s vyřízením cestovních formalit, kompletní. Do branky se postaví Dominik Frodl.

Pro ostříleného obránce Jakuba Kindla půjde v CHL o premiéru. „Je to pro mě nová zkušenost i výzva. Utkání se zahraničními soupeři nám hodně ukážou, ale pořád platí, že chceme vyhrávat,“ sdělil bek, který do

Plzně přišel v minulé sezoně ze zámoří.