Hned na úvod však plzeňští mladíci podlehli Vsetínu 3:5, aby si poté spravili chuť v utkání se Zlínem, který rozstříleli 8:1.

Silný Vsetín indiáni dokázali zaskočit úvodní rychlou brankou svého nejproduktivnějšího hráče Schleisse. Hosté však ještě do přestávky skóre otočili a soupeři se vzdálili o dva góly.

I když domácí poté na Valachy dotírali a díky Kubalíkovi snížili manko, Vsetín dokázal znovu odskočit. Ani to však indány nezlomilo a po Houfkově trefě ještě zápas zdramatizovali. Závěrečná power play jim však nevyšla a hosté přidali do opuštěné klece gólovou pojistku.

„Vsetín byl velice těžkým soupeřem a už v první třetině si vypracoval zasloužený náskok. My jsme se mu nakonec hrou vyrovnali, ke srovnání skóre chyběla jen jistota v proměňování jednoznačných šancí,“ říkal po boji trenér František Černý, bývalý útočník Plzně, který byl nedávno uveden do Síně slávy svého mateřského klubu.

Plzeň – Vsetín 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Branky Plzně: Schleiss, Kubalík, Houfek.

Druhé domácí utkání již vzali dorostenci za ten správný konec. Než se hosté ze Zlína na plzeňském ledě zorientovali, prohrávali o tři branky. Gólové představení domácích pokračovalo i v dalším průběhu duelu. Až v poslední třetině plzeňští mladíci sundali nohu z plynu a šetřili síly. Plzeňský brankář Polívka držel dlouho čisté konto, ale v závěru druhé části přece kapituloval.

„Proti Zlínu jsme byli lepším týmem a vstřelené branky dodaly hráčům patřičné sebevědomí,“ hodnotil Černý. „Jsme rádi, že jsme úvodní prohru rychle odčinili.“

Černého sveřence čekají do Vánoc ještě dva zápasy s Moravany. Dnes hrají ve Vítkovicích a zítra v Třinci.

Plzeň – Zlín 8:1 (3:0, 4:1, 1:0). Branky Plzně: Faschingbauer 2, Pour 2, Pitel, Tulačka, Tolar, Kopta. Sestava Plzně: Polívka – Houfek, Farný, Moravčík, Šmíd, Tichý, Kubík, Marcel – Faschingbauer, Pitel, Pour – Schleiss, Mašek, Kubalík – Kopta, Tulačka, Noga – Pejchar, Tolar.