V extraligové skupině Západ svěřenci Františka Černého a Petra Kořínka vyhráli v Litvínově 4:1 a poté zlomili Chomutov na jeho ledě po sérii penalt 3:2. V tabulce jsou s 37 body dál první o dva body před pražskou Spartou.

V Litvínově si nejspíš po vzoru juniorky nechal plzeňský dorost utéct úvod utkání a inkasoval jako první. Přesně ve dvanácté minutě domácí Trübenekr rozesmutnil Karafiáta v brance indiánů. Ale to také byl první a jediný úspěch Severočechů, pak už se radovali jen hosté.

Ještě do přestávky srovnal Tulačka. Plzeňští pak přečkali oslabení a sami se ujali vedení díky spolupráci Kubalíka a střílejícího Maška. V poslední části Pour s Nogou jen korunovali vítězství indiánů, kterým si pojistili vedení ve skupině.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky Plzně: Tulačka, Pour, Mašek, Noga.

Ani na chomutovském ledě nečekala na Plzeňáky žádná procházka. Padesátka diváků od prvních minut sledovala vyrovnanou bitvu, které dominovali oba gólmani. Jako první se již tradičně prosadil soupeř indiánů, a to hned dvojnásobně během pouhých třech minut.

Plzeňské hokejisty ale nepříznivý vývoj utkání nijak nedostal do kolen a během poslední třetiny zvládli dvougólové manko rychle dohnat, když se v rozmezí dvou minut trefili Mašek s Tichým.

Protože ani prodloužení neurčilo vítěze, rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se více ukázali hosté a útočník Dominik Kubalík vystřelil Plzni druhý bonusový bod.

Už dnes hostí starší dorost indiánů Ústí (15.00), zítra hraje v Praze se Slavií a v pondělí doma se Spartou (15.00).

KLH Chomutov - HC Plzeň 1929 2:3 sn. (0:0, 2:0, 0:2 – 0:0)

Branky Plzně: Mašek, Tichý, Kubalík. Plzeň: Karafiát – Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Pašek, Pejchar, Moravčík, Mašek, Kopta, Noga, Kubalík, Biskup, Pitel, Houfek, Pour, Procházka, Tulačka.