V zatím odehraných zápasech Plzeňští jen čtyřikrát prohráli, a to vždy doma. Zatím nasbírali 26 bodů a západní skupinu vedou o bod před Spartou Praha a o dva před svými posledními přemožiteli z Edenu.

Víkendové duely jen potvrdily, že indiánský dorost si vede lépe u soupeřů, než když hraje na vlastním teritoriu.

V Ústí nad Labem předvedli svěřenci Františka Černého a Petra Kořínka opět kvalitní výkon, zvlášť druhá třetina se modrobílým povedla.

Ale přestože šlo o střetnutí prvního s posledním a Plzeňští byli jasnými favority, domácí Lvi se bili statečně. Osud dramatického zápasu se tak rozhodl až v posledních minutách. Severočeši se dotáhli na rozdíl jediného gólu a už věřili v prodloužení. Avšak odpovědnost na svá bedra vzal Mašek, který v posledních vteřinkách normální hrací doby vystřelil indiánům tříbodový zisk.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Plzeň 1929 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Branky Plzně: Pitel, Kubalík, Šmíd, Mašek.

Den nato mladí indiáni hájili vlastní území proti nájezdníkům z pražské Slavie. Hrubě zaspali začátek utkání a aktivnější Slavii tak dovolili, aby si během dvou třetin vytvořila dvoubrankový náskok. Ten sice ještě v závěru druhého dějství dokázal snížit ranou od modré Radek Farný, ale tím se výčet plzeňských aktiv vyčerpal. Indiánům se přesto nedala upřít snaha, vidět byli zvlášť Schleiss s Kubalíkem. V samém závěru ještě Plzeňští odvolali brankáře, ale ve chvíli, kdy za Karafiáta skočil do boje šestý hráč, potvrdili slávisté trefou do opuštěné klece další domácí ztrátu modrobílých.

„Jsme rádi, že se nám alespoň v Ústí podařilo zvítězit. Sice proti sobě nastoupila družstva z opačných pólů tabulky, ale ve hře to tak nevypadalo. Bohužel nám v obou zápasech znovu chyběl větší důraz před soupeřovou brankou. S touto chybou se potýkáme od začátku soutěže a stojí nás spoustu bodů,“ zdůraznil po víkendovém dvouzápase asistent trenéra Petr Kořínek.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Branka Plzně: Farný. Sestava Plzně: Karafiát – Houfek, Šmíd, Moravčík, Procházka, Marcel, Farný, Kubík, Erben, Pejchar, Váchal, Kubalík, Mašek, Schleiss, Pašek, Tulačka, Kopta, Pour, Pitel, Tolar, Šimandl.

Už zítra sehrají indiáni derby v Karlových Varech a v sobotu vyzvou doma od 13.30 hodin Kladno.