V utkání se nejdříve osmělili domácí, ale Karafiát v brance indiánů odolával a v 11. minutě pak jeho spoluhráč Noga otevřel skóre. A čtyři minuty poté stejný hráč po parádním sólu navýšil náskok Západočechů.

Po pauze domácí sice rozechvěli plzeňské břevno, ale radovali se opět hosté. Pejcharovu střelu ústecký gólman jen vyrazil a Uhlík zvýšil na 3:0. Lvíčata poté snížila a přidala na kousavosti, jenže indiáni už výborně bránili a góly s podpisy Šmída a Maška potvrdili maximální zisk.

„Tým zápas zvládl, ačkoliv za nás hrála řada mladších dorostenců,“ říkal trenér František Černý. Zítra čeká jeho svěřence duel v Praze s vedoucí Spartou, kterým Plzeňští ukončí boje ve skupině.

Ústí – Plzeň 2:5 (0:2, 1:1, 1:2). Branky Plzně: Noga 2, Uhlík, Šmíd, Mašek. Sestava Plzně: Karafiát – Houfek, Němeček, Šmíd, Moravčík, Tichý, Synek – Pour, Pejchar, Noga – Schleiss, Mašek, Kubalík – Uhlík, Přikryl, Kepka – Procházka, Kubík.