Nejprve nastoupili v Havlíčkově Brodu proti místním Rebelům, se kterými prohráli po velice napínavém a vyrovnaném průběhu 2:4. Indiáni vstoupili do duelu dobře a už po necelých dvou minutách se radovali po vedoucí brance Schleisse. Domácí duel otočili, ale Plzeňští ještě díky Kubalíkovi v polovině zápasu vyrovnali. Jenže dvě minuty před koncem druhé třetiny se za domácí barvy trefil Dundáček a i přes velikou snahu indiánů o vyrovnání zaznamenal vítěznou branku. Do prázdné plzeňské klece pak pečetil vítězství Rebelů tři vteřiny před koncem Křesťan.

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Plzeň 1929 4:2 (1:1, 2:1, 1:0). Branky Plzně: 2. Schleiss, 29. Kubalík.

Ani ve svém druhém venkovním utkání nedokázali Plzeňští přivézt na západ Čech body. Na jihu Čech rozhodovala první třetina, kdy se domácí trefili celkem čtyřikrát a hosté pouze jednou. Plzeňským nepomohla ani výměna na pozici gólmana, když místo Karafiáta do druhé třetiny nastoupil Polívka.

„Obě utkání se nám nepovedla. V Havlíčkově Brodu jsme byli lepší, ale nedokázali jsme Kubalíkem, Nogou a Pejcharem využít jasné šance, domácí pak rozhodli v přesilovkách. V Budějovicích nám utekl závěr první třetiny, kdy jsme třikrát po individuálních chybách inkasovali a přes veškerou snahu jsme již nedokázali vývoj utkání zvrátit,“ popsal neúspěšná vystoupení na ledě soupeřů trenér František Černý.

Napravit zaváhání a posunout se v tabulce výše budou moci starší dorostenci již zítra, kdy se od 15.00 hod. postaví na vlastním ledě proti Litvínovu, hned v sobotu pak jedou do Hradce Králové.

České Budějovice – HC Plzeň 1929 5:2 (4:1, 1:1, 0:0). Branky Plzně: 7. Pitel, 32. Noga.

HC Plzeň: Polívka (Karafiát) – Kubík, Houfek – Tichý, Marcel – Šmíd, Němeček – Pour, Pitel, Tolar – Schleiss, Mašek, Kubalík – Noga, Tulačka, Kopta – Faschingbauer, Pejchar, Šimandl – Procházka, Zimmermann.