Favorit v pátečním souboji vrátil soupeři úder, houževnaté Hanáky porazil 4:2 a na zápasy srovnal na 1:1. Je tak jisté, že se série příští čtvrtek vrátí do Plzně k pátému utkání. Následující dva zápasy se odehrají v pondělí a v úterý v Olomouci.
Znovu se hrál svižný hokej. Jedno se ale nezměnilo.

Vítěz základní části měl s Kohouty, kteří do osmičky pronikli z předkola, znovu hodně práce.

Indiáni se přes výborně bránícího soupeře probíjeli těžko, a co prošlo, pochytal výborný Konrád.
Platilo to i v plzeňských přesilovkách. Tedy v prvních dvou.

Nejenže modrobílí neskórovali, ale hned po první výhodě inkasovali.

Předtím vyloučený Ostřížek pronikl přes domácího Kadlece až k brankáři Svobodovi a zblízka protlačil puk do sítě.
Obranný val Kohoutů zbourala Škodovka teprve v závěru třetiny, kdy bleskově využila další přesilovku. Stach křižně nabil volnému Gulašovi, který bez přípravy zametl puk do sítě.

Jenže hosté ještě přidali na důrazu, napadáním rozbíjeli hru Indiánů a šance se rodily na obou stranách.
Do vedení však šla poprvé v sérii Plzeň.

Zleva pronikající Mertl tvrdě vystřelil a gólmanem vyražený puk napálil do sítě z mezikruží Indrák.
Ovšem domácí svůj narůstající tlak následně nevyužili a po ojedinělém protiútoku Kohoutů znovu pykali.
Chybu plzeňské obrany potrestal znovu Ostřížek. Předskočil váhajícího bekaa druhým gólem v zápase dal hostům naději.
Hanáci se dál soustřeďovali hlavně na obranu a to po výhře toužící Plzeň využila.
Stach nejprve nevyužil trestné střílení za zalehnutí puku bránícím hráčemv brankovišti. Sice zkusil rozhýbat Konráda, ale ten jeho střelu skvěle zlikvidoval lapačkou.

Zápas tak byl dál na vážkách, ale v závěru se ukázalo, jak je pro Plzeň důležité mít v sestavě Gulaše.
Hosté ho jen na chvíli nechali ve vlastním pásmu volného a král kanadského bodování ze základní části, který se před play-off stihl vykřesat ze zranění, překonal Konráda ranou k tyči.

„Inkasovat rozhodující gól čtyři minuty před koncem zamrzelo. Zvlášť když jsme si to zavinili sami,“ litoval olomoucký trenér Zdeněk Venera. „Kohouti ještě sáhli ke hře bez brankáře a Stach potom trefou do prázdné klece výhru Škodovky zpečetil.
„K zápasu jsme přistoupili lépe než ve čtvrtek a zaslouženě jsme vyhráli,“ říkal střelec čtvrtého plzeňského gólu. „Ulevilo se nám, protože ztratit doma oba zápasy by už bylo nepříjemné. Ale stále je to teprve první krok,“ podotkl útočník.

Ladislav Čihák (Plzeň): "Opět jsme viděli velice vyrovnané utkání. Je to o jednom gólu, tentokrát jsme byli šťastnější my. Musím ale podotknout, že Olomouc hrála podle mého názoru ještě lépe než ve čtvrtek. O to je pro nás cennější, že jsme dokázali zvítězit. Z naší strany to byl lepší výkon, k čemuž přispěli i hráči, od nichž jsme zlepšení čekali. Je to vyrovnaná série,  do Olomouce se nám teď za stavu 1:1 pojede o něco lépe."

Zdeněk Venera (Olomouc): "Mělo to podobný průběh jako v prvním utkání, jen s tím rozdílem, že ve čtvrtek jsme dvakrát vedli, Plzeň dvakrát vyrovnala a nakonec se to přiklonilo k nám. Teď jsme dokázali my srovnat na 2:2, ale přiklonilo se to k Plzni. Čtyři minuty před koncem, to nás mrzelo. Zbytečně jsme si tam zatáhli puk do pásma a sami si to zkomplikovali, Plzeň toho dokázala využít a vyhrála zaslouženě. Byl to bojovný zápas, jak má v play-off vypadat. S výkonem jsme celkem spokojení, hráčům nemůžeme nic vytknout."

Trenérka roku mládeže 2017 Lucie Plašilová se svými svěřenci sourozenci Jakubem a Michalem Forejtovými a Kateřinou Skypalovou (AK Škoda Plzeň).
Trenérkou mládeže roku 2017 se stala Lucie Plašilová