Série se nyní za stavu 1:1 na zápasy přesune do Litvínova k odvetám, které jsou na programu příští týden v úterý a ve středu. Jisté ovšem je, že čtvrtfinálový souboj kdo s koho zavítá minimálně ještě jednou znovu na západ Čech, a to příští sobotu k pátém utkání. Do semifinále posune jednoho ze soků až čtvrtý triumf.

Sobotní duel přinesl znovu víc urputný boj muže proti muži než hokej na krásu. Ale takové už je play-off.

Góly padaly stejně jako v předchozím zápase jen v přesilovkách.

Hosté se ujali vedení už ve 4. minutě, když svou první početní výhodu v utkání proměnili za sedm vteřin. Hübl po buly tvrdě vypálil, brankář Mazanec střelu neudržel a Majdan dorazil puk do sítě.

V 7. minutě rovněž v přesile pět na čtyři ale odčaroval kouzlo litvínovského fantoma Francouze po kombinaci obránce Hanzlík a ve 49. minutě zařídil indiánským bojovníkům vítězství přesilovkovou dorážkou Kratěna.

Plzeňští oproti pátku předvedli daleko dravější výkon, byli pohyblivější, důraznější a zaslouženě srovnali stav série na 1:1.

Michal Straka (Plzeň): Viděli jsme velký boj. My jsme v utkání podali lepší výkon než v pátek a dosáhli jsme cenného vítězství. Srovnání v sérii je pro nás hodně důležité. V závěru základní části se nám výsledkově nedařilo. Zápasy jsme prohrávali o gól, stejně jako první čtvrtfinálové utkání, a to lze zlomit jen zvýšenou bojovností a osobním nasazením. Což se nám povedlo a k odvetám do Litvínova jedeme za stavu 1:1. I dál se dá čekat, že pokud oba gólmani udrží vynikající výkony, že příliš gólů padat nebude a série bude i dál nesmírně vyrovnaná.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): Utkání mělo podobný průběh, jako to první. Znovu rozhodovalo, kdo bude disciplinovanější a bude sedět méně na trestné lavici. Štěstí se tentokrát přiklonilo k Plzni a my se musíme soustředit na další utkání. Dá se očekávat, že znovu budou rozhodovat přesilovky. O kázni sice mluvíme, ale na druhé straně nemůžeme nechat jezdit soupeře do našeho brankáře. Dovovolit z něj dělat terč. Gólmana si musíme ochránit a z toho potom vyplývají některá vyloučení.

HC Škoda Plzeň – HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Jiří Hanzlík (Martin Straka), 49. Kratěna (Havíř, Jan Kovář) – 4. Majdan (Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 14:16. Využití: 2:1. Diváci: 6038. Stav série: 1:1.

Sestavy:

Plzeň: Mazanec – Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, od 41. navíc Mozík – Vampola, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Johnson, Kašpařík, Hollweg – od 35. navíc Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Litvínov: Francouz – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš – Majdan, Hübl, Lukeš – Baláž, Piroš, Ručinský – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.