Hokejová Škodovka si zápas 18. extraligového kola s Chomutovem, první po reprezentační přestávce, přeložila na 22. ledna příštího roku.

Po souboji v Praze se Spartou je to už druhé utkání Indiánů odložené na leden.

Trenér Ladislav Čihák z toho radost nemá.

Plzeň vinou čtyř proher v řadě klesla v extralize před pauzou na deváté místo a po středečním kole může spadnout ještě níž.

„Trošku mě to štve. Vinou nestejného počtu zápasů to tak nejspíš dopadne, ale nesmíme se tím nechat rozhodit,“ zdůraznil hlavní kouč plzeňského celku.

Na extraligová kolbiště se Indiáni vrátí v pátek v Pardubicích a následně se v neděli střetnou doma od 16.30 hodin se Zlínem.

„V dlouhodobé části soutěže začíná klíčové období. Co nenahrajete do konce ledna, už pak nedoženete,“ zdůrazňuje obecně uznávané pravidlo Čihák.

A věří, že Škodovka po pauze zlomí narůstající sérii porážek.

Náladu si Indiáni zvedli už v play-off Champions Hockey League. V prvním utkání osmifinále smetli italské Bolzano na jeho ledě 6:1.

Vítěznou šňůru v Lize mistrů si tím Západočeši protáhla o sedmý korálek a potvrdili, že góly dávat stále umějí.

„Už před soubojem s Bolzanem jsem na kluky apeloval, aby zapomněli na extraligu a nebáli se hrát. To se povedlo a teď to chceme přenést do domácí soutěže,“ sdělil Čihák.

Minulý týden hráči nabírali kondici, ale trénovali i souboje jeden na jednoho, dva na dva.

„Následně měli kluci tři dny volna. Mohli odjet domů, užít si rodin a na chvíli hodit hokej za hlavu. Naším problémem nebyla fyzička, ale psychicky jsme uvadali. Což se snad zlepšilo,“ doufá plzeňský trenér.

S týmem kouč zapracoval také na upevnění herního systému.

„Jsou to střípky, které musí do sebe zapadat. Vhazování, otáčení hry, přesilovky, které nám v posledních zápasech moc nešly. V Bolzanu se ale kluci přesvědčili, že když se drží daných věcí, tak uspějí,“ řekl Čihák.

Také hráči věří, že jim přestávka pomohla. „Po těch porážkách jsme měli už hlavy trochu dole. Nebylo to nic příjemného, takže pauza přišla vhod,“ tvrdil obránce Roman Vráblík. „Dávali jsme málo gólů. Výhrou v Bolzanu jsme to snad zase nakopli,“ podotkl osmadvacetiletý bek.