"Pan Plachý jako majitel klubu se s Tomášem Vlasákem domluvil, že nastoupí," uvedl Jan Tůma. Jedním dechem ovšem doplnil, že to neznamená konec Martina Ševce, který ve středočeském klubu zastává pozici sportovního manažera poslední zhruba rok a čtvrt. "Rádi bychom ho zachovali, protože si myslíme, že týmu má co dát," dodal.

Co naopak podle Jana Tůmy zůstává v rovině spekulací, jsou údajné příchody vítkovického útočníka Dominika Lakatoše, brněnského brankáře Dominika Furcha či útočníka Sparty Jana Buchteleho. U posledních dvou Tůma reagoval v rozhovoru pro Rádio MB na přímý dotaz slovy "bez komentáře", u Lakatoše připomněl jeho smlouvu pro příští rok v současném působišti.

Vlasák odchází z Plzně, kde nastartoval funkcionářskou kariéru, po vzájemné dohodě. Jak uvedli Západočeši na klubovém webu, roli v jeho rozhodnutí sehrály i osobní důvody. "Za mým odchodem jsou osobní důvody a také touha vyzkoušet něco nového. Martin Straka (spolumajitel klubu) je jedním z nejlepších lidí, které jsem v životě potkat. Chtěl bych mu velmi poděkovat za příležitost, kterou mi dal, nasbíral jsem v Plzni obrovské zkušenosti," poznamenal Vlasák.

Plzeňský stoper Robin Hranáč před domácí odvetou osmifinále Konferenční ligy se švýcarským Servette Ženeva.
Bavíme se o tom, že je je to historická šance, připustil mladý stoper Hranáč

Devětačtyřicetiletý Vlasák, jenž během hráčské kariéry okusil i NHL, pomohl právě Indiánům v roce 2013 k prvnímu titulu klubové historie. Sám tak dosáhl na své jediné zlato v domácí nejvyšší soutěži. Od jeho nástupu do pozice sportovního manažera byli Západočeši za čtyři sezony třikrát třetí. Od nedohrané sezony kvůli covidu ale strádají a letos skončili potřetí za sebou v předkole play off, když podlehli Litvínovu 0:3 na zápasy.

Sezona neskončila podle představ ani v Mladé Boleslavi, která se loučila na třinácté pozici hned po základní části a od opakované účasti v semifinále v roce 2021 má její výkonnost sestupnou tendenci. Pomůže k obratu nové spojení?

Zklamání plzeňských hokejistů po vyřazení z play-off.
Tři porážky a šup z kola ven. V Plzni nastanou změny. Přijde Klepiš?