Třetí celek uplynulého ročníku české extraligy vyzve v základní skupině obhájce titulu Jyväskylä z Finska a dále se utká s Banskou Bystricí a Luganem. Rozhodl o tom los, který proběhl během volného dne na mistrovství světa v dánské Kodani.

Ligy mistrů se zúčastní 32 klubů ze čtrnácti zemí. Česko má v soutěži čtyři zástupce, vedle Plzně ještě Kometu Brno, hradecký Mountfield a Třinec.

„Los nás nešetřil. Čeká nás Jyväskylä, poslední vítěz Champions League, dále mistr Slovenska z Banské Bystrice a Lugano – finalista švýcarské ligy. Je to těžká skupina, ale i tak se budeme chtít poprat o postup do vyřazovací fáze soutěže,“ hlásil z kodaňské Royal Arény, kde los proběhl, sportovní manažer Tomáš Vlasák. „V konfrontaci se špičkovými kluby daných zemí se alespoň ukáže, jak na tom v rámci Evropy jsme,“ podotkl.

Z pohledu náročnosti cestování za soupeři je však spokojený. „Letět musíme jen do Jyväskylä, což je vzhledem k početnému zastoupení finských a švédských týmů ucházející,“ sdělil Vlasák.

Kometa má ve skupině Berlín, Zug a běloruský Něman Grodno. Hradec Králové se utká s Oulu, Norimberkem a francouzským Rouenem. Třinec čeká severský trojboj, ve skupině narazí na Djurgården, Tapparu Tampere a norský Storhamar.