Smršť tomahavků rozpárala kladenské brnění

Plzeň – Můj dům, můj hrad! Toto pravidlo včera potvrdili hokejisté Škody Plzeň. Na domácím ledě porazili v utkání 34. kola extraligy Kladno 4:2 a před vlastními fanoušky vyhráli už podeváté v řadě.

31.12.2013

Smršť tomahavků rozpárala kladenské brněníFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

„Jsme rádi, že se nám podařilo vítězně ukončit pro nás tolik úspěšný rok. Po nepovedeném utkání v Brně jsme podali o poznání lepší výkon, přestože nemůžeme být ve hře spokojeni se vším," přiznal trenér Plzně Milan Razým.

Indiáni chtěli před domácím publikem dát rychle zapomenout na poslední porážku na ledě Brna a už v 6. minutě otevřeli účet utkání díky tvrdé ráně obránce Hanzlíka, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

Plzeňské hokejisty ovšem vedení dlouho nehřálo. V 11. minutě využil vyloučení domácího Boháče po 11 vteřinách Hořava a z otočky srovnal rychlým švihem na 1:1.

Západočeši ale oplatili Kladnu stejnou mincí. V početní výhodě si vytvořili obrovský tlak, ze kterého na konci 13. minuty těžil po přesné přihrávce kapitána Straky obránce Mozík a vrátil domácím těsné vedení – 2:1.
Dvě a půl minuty před první přestávkou se blýskl domácí brankář Machovský, který si poradil s nebezpečnou střelou Dragouna.

V závěru úvodní třetiny měla Plzeň další výhodu přesilové hry, ale vytěžila z ní pouze trefenou tyč po střele aktivního Mozíka.

Také podruhé dokázali Rytíři náskok domácích smazat. Havlíček si na začátku 29. minuty vybruslil zpoza brány až na pravý kruh a vymetl horní růžek plzeňské klece – 2:2.

Potřetí se dostali Indiáni do vedení ve 34. minutě. Kratěnovu ránu z pravého kruhu sice brankář Cikánek vyrazil, ale na Vlasákovu dorážku už byl krátký.

Krátce na to mohla Plzeň inkasovat ve vlastní přesilovce, ale od pohromy ji tváří v tvář Tenkrátovi zachránil rychlým sklapnutím betonů brankář Machovský.

Naopak plzeňské oslabení, které rozdělila druhá přestávka, přečkali domácí bez újmy a krátce po jeho konci udeřili počtvrté. Duda vystihl rozehrávku hostů, jeho kličku ještě Cikánek zachytil, ale pohotový Pletka si našel odražený puk a zajistil svému týmu dvoubrankový náskok 4:2.

Na dostřel mohl vrátil hosty Bajaruns, ale po jeho ráně ve 48. minutě jen zazvonila tyč plzeňské branky a domácí hokejisté zvládli bez újmy také následující vyloučení obránce Slováka.

Blízko pátého gólu Indiánů byl v 57. minutě Mozík, ale jeho tvrdá rána bez přípravy také jen orazítkovala horní tyč Cikánkovy branky.

Minutu a půl před koncem utkání se odhodlali hosté ke hře bez brankáře, ale výhodu jednoho muže v poli v gól nepřetavili.

„Kladno dnes dostálo svému jménu a jeho hráči opravdu bojovali jako rytíři do poslední chvíle. Nic nám neulehčili a o to víc jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Hollweg nenastoupil kvůli poškozenému vazu v koleni, bude muset na další vyšetření," vysvětloval absenci řízného beka kouč Plzně Milan Razým.

Nové kladenské trenérské trio vyšlo při svém třetím utkání poprvé bodově naprázdno, přesto si výkonu svých svěřenců cení. „Máme šest zraněných hráčů, nemůžeme si vyskakovat a o to více jsme rádi, že se tahle družina drží solidně. Klukům se vrátila chuť hrát a bojovat i za nepříznivého stavu," všiml si asistent trenéra Josef Zajíc.

Plzeň porazila v letošní derniéře Kladno 4:2 a do nového roku vstoupí Indiáni už v pátek, kdy se od 18.15 hodin představí na ledě Slavie.

31.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

C.k. kuchyně v Horušanech

C.k. kuchyně v Horušanech popáté

Užijte si advent v klidu. Jděte za kulturou do Besedy

Plzeň - Zažít advent v klidu a pohodě je pro mnohé nesplnitelný sen. Udělat si příjemný či sváteční večer i těsně před Vánoci je přitom snadné. Měšťanská beseda nabízí ke konci roku několik divadelních představení či koncertů.

Pro sraženého chodce v bezvědomí letěl vrtulník

Plasy – Chodce, který přecházel vozovku mimo vyznačený přechod, srazil v pondělí po sedmé hodině ranní řidič motorky.

Kde se slavilo a kde truchlilo

Plzeň – Politici sledovali sobotní sčítání volebních hlasů společně.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Olomouc, Plzeň – Věděli, že to v Olomouci nebude lehké, ale že si odvezou tak hořkou porážku, hokejisté Škody Plzeň nečekali.