Smolný den zlomila Plzeň drtivým nástupem

Plzeň – Hokejová Škodovka v pátek třináctého porazila Liberec 5:1.

13.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník / VAIZ Zdeněk

Z Plzně se nevozí snadno body. V této sezoně to platí obzvlášť. V pátečním utkání 12. extraligového kola se o tom přesvědčil Liberec. Domácí Škodovka v pátek třináctého porazila Tygry ve svižném utkání 5:1 a upevnila si druhé místo v tabulce, zatímco úřadující vicemistři vyšli na cizím ledě znovu naprázdno a dál tápou.

Páteční všeobecně uznávaný smolný den zlomila Plzeň drtivým vstupem do utkání. „Odehráli jsme zatím asi nejlepší první třetinu,“ chválil tým plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Uplynulo 42 sekund a plzeňského rodáka v liberecké kleci Willa, který měl zakrytý výhled, propálil od modré Moravčík. Škodovka pokračovala v tlaku a ve čtvrté minutě po rychlé kombinaci přidal druhý gól do odkryté branky Stach. U liberecké tyče se v té chvíli kroutil zasažený obránce hostů Derner, ale do dalšího střídání nastoupil a zápas dohrál.

Tygři následně téměř z ničeho snížili, když Ševcovo nahození od bočního mantinelu propadlo přes brankáře Svobodu do sítě. Indiáni ale dál mířili za vítězstvím. Gulaš vypálil kousek za červenou a Willovi projel puk mezi nohama do branky. Prostě pátek třináctého. Úvodní třetinu vyhráli domácí na střely 16:4 a mohli přidat i další góly. Před přestávkou se strhlo ještě několik šarvátek, Plzeň měla přesilovku, ale nic z ní nevytěžila, stejně jako z následujících dvou výhod v prostřední části.

Ačkoliv se škodováci v přesilovkách trápili, přesto nakonec jednu přesilu využili. Indrák vypálil a Kracík z dorážky zvýšil vedení na 4:1. Preisinger poté vyslal přesným pasem do brejku Kodýtka, vracejícího se z trestné lavice, ale ten neuspěl.

Vítězné oslavy ve znovu zaplněné plzeňské aréně (7113 diváků) tak vzplály pět minut před koncem po využité přesile pět na tři. Gulaš tvrdou ranou ochromil gólmana a Kubalík zblízka zpečetil výhru 5:1.

V domluvené pěstní bitce si vyměnili tvrdé údery domácí divous Hollweg s explzeňským Stránským na straně Tygrů, brankář Svoboda ještě skvěle zlikvidoval nájezd Lakatoše a radost Indiánů mohla propuknout naplno.

Nedělním soubojem ve Zlíně odstartuje Plzeň sérii pěti utkání u soupeřů.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.