Utkání, do něhož oba týmy nastoupily u příležitosti oslav výročí 110 let pražského klubu v historických dresech, symbolicky zahájil slavnostním vhazováním Augustin Bubník. Poté už však šla veškerá slavnostní nálada stranou a na ledě začala parádní a velmi urputná bitva, z níž bylo dobře patrné, o kolik oba soupeři hrají.

Početnou výpravu fanoušků Západočechů v hledišti O2 areny zchladil hned po 39 vteřinách po chybě Indiánů Jelínek. Vyrovnání měl na holi zkušený bek Modrý, který se překvapivě protáhl až před domácího gólmana Kopřivu, ale ten jeho bekhend kryl. V osmé minutě si Plzeň zahrála při vyloučení Vašíčka první přesilovku zápasu a stačilo jí přesně 10 vteřin – Jeřábkovu bombu od modré čáry, která se odrazila od zadního hrazení, poslal z úhlu pohotově pod horní tyčku kanonýr Vlasák.

Také Slavia velmi výrazně zahrozila při své první početní výhodě, jenže Třetina po nádherné Jaškinově přihrávce z bezprostřední blízkosti tváří v tvář brankáři Horčičkovi neuspěl. V 16. minutě byli hosté blízko vedoucímu gólu, Kopřiva ale při Johnsonově bekhendovém zakončení sklapl betony k sobě včas a tak odcházely oba týmy poprvé do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství sice zahájil nebezpečnou ránou, která jen těsně minula Horčičkovu levou tyčku, slávista Krenželok, ale poté už se hrálo převážně podle plzeňských not. Západočeši sice byli v několika časových úsecích nastěhovaní před Kopřivou a jejich tlak sílil natolik, že si lavička Slavie ve 37. minutě vyžádala oddechový čas, své šance ale nedokázali přetavit ve vedoucí gól.

Ten naopak při dohrávané přesilovce z konce druhé třetiny zaznamenal na druhý pokus důrazný Vašíček a Slavia po 50 sekundách třetí části opět vedla. Ne však nadlouho. Pražané sice ještě přežili bez úhony nedorozumění Kuboše s Krejčíkem, když proti osamocenému Dvořákovi včas vyrazil Kopřiva, ale ve 45. minutě se Vostřák až příliš snadno prohnal kolem juniora Krejčíka a zamířil na bližší tyč přesně do horního růžku branky.

V polovině 48. minuty si Micka pohrál s bekem Hanzlíkem a vrátil potřetí v duelu vedení na stranu Pražanů. Po chvilce ujel hostům Jelínek, jehož zastavil hákováním Benák, ale Horčička úmysly exekutora trestného střílení Jelínka s velkým klidem dobře ustál. Uplynulo pouhých 14 vteřin a naopak se zapomněli domácí a Vlasák se štěstím vyrovnal na 3:3.

Obrovské tempo ještě gradovalo. V 58. minutě byl blízko vítěznému gólu Heřman, ale Kopřivovi přálo štěstí. Hosté sáhli k oddechovému času, nicméně rozhodnutí nepřišlo ve zbytku základní hrací doby ani v následném prodloužení.

V nájezdech nejprve uspěli Hanzlík, Svoboda, Straka a Vondrka, Vlasák a Vašíček – ten už proti Salfickému v brance – nikoliv. Čtvrtou sérii zahájil gólem Svoboda, Straka již odpovědět nedokázal.