Šlágr 13. kola extraligy začíná dnes v plzeňské ČEZ Areně v 17.30 hodin.

O bod druzí indiáni naposledy v neděli padli v Pardubicích 1:4, ale předtím dobyli horký led Kladna a bodovali v šesti duelech po sobě.

Ale liberečtí Bílí Tygři jsou rovněž řádně rozdráždění.

Čtyřikrát v řadě vyhráli, když minulým dvěma soupeřům, Kladnu a Litvínovu, naložili vždy po šesti gólech. Vůdce smečky Petr Nedvěd také spolu s vítkovickým Jiřím Burgrem kraluje kanadskému bodování soutěže s osmi góly a osmi asistencemi.

„Bereme to v potaz, ale nikoho se nebojíme,“ vzkázal před bitvou o první místo plzeňský kapitán Martin Straka. „Jsme doma a chceme získat tři body,“ zdůraznil.

A jak jsou rozdány karty?

Indiáni jako jediní z extraligy doma ještě neprohráli. Liberec zase naopak triumfoval ve čtyřech ze šesti výpadů k soupeřům.

„Očekávám zápas jako řemen. Liberec na mě stále působí jako červený hadr na býka,“ připustil trenér Marian Jelínek.

V předminulé sezoně totiž s Plzní vyhrál základní část, ale hned ve čtvrtfinále play off Západočeši ztroskotali právě na dnešním protivníkovi. Poslední tři vzájemné zápasy ale ovládli.

„To je jen hra čísel,“ upozornil Jelínek. „My musíme stavět na tom, co umíme. Na nátlakovém hokeji. A zlepšit úspěšnost přesilových her. Jejich neproměňování se nám stalo osudné právě v Pardubicích,“ prohlásil kouč.

V brance indiánů nastoupí Marek Mazanec, který dochytal zápas v Pardubicích. Kromě zraněných Vlasáka, Kaberleho a Frola, který je po operaci, bude ale indiánům chybět i další zraněný bek Marušák.

Tygrům schází Víšek, Moravec a Štich.