Dynamu trefil druhý bonusový bod hned v úvodu nastaveného času Kaut, zámořská posila z Colorada. Svěřenci explzeňského trenéra Razýma si tak trochu spravili chuť po nářezu od Liberce.

Naopak Škoda vybojovaným bodem navázala na domácí výhru z úvodního utkání se Spartou.

Pardubičtí šli v zápase rychle do vedení. Nakládal nastřelil bránícího hráče a odražený puk za plzeňského gólmana Frodla napálil Anděl – 1:0. Akci však předcházel, jak potvrdil televizní záznam, metrový ofsajd. Plzeň protestovala marně.

Hosté poté přidali, několikrát hráli v početní převaze, jenže špatně a Frodl čelil sérii brejků. Zlikvidoval Kousalův nájezd a vytáhl se i proti Poulíčkovi, který zkusil Forsbergovu fintu. „Šel do protisměrné kličky, já se roztáhl a nastavil jsem beton,“ popsal zákrok brankář. Kryl i následnou Tyborovu dorážku. „Trefilo mě to,“ řekl.

Druhou třetinu pak ovládla Škoda. Straka v oslabení vystihl domácí rozehrávku a ve 22. minutě tvrdou ranou z levého kruhu srovnal – 1:1.

A v polovině zápasu vedení na stranu Indiánů strhl Jiříček. Šestnáctiletý bek si na úvod se Spartou připsal asistenci a teď i první gól při svém teprve šestém startu v extralize mužů.

Po střele z rohu si Jiříček důrazně dobruslil gólmanem na střed hřiště vyražený puk a z otočky překonal Kantora – 1:2. „Viděl jsem volný prostor, tak jsem si tam najel a byl z toho gól,“ popsal Jiříček skromně svou premiérovou trefu.

V oslabení mohl plzeňský náskok zvýšit kapitán Gulaš, ale Kantora nepřekonal. V závěru třetiny pak zase Frodl skvěle zlikvidoval Mandátovu šanci.

Na začátku třetí části však při plzeňské přesilovce platilo otřepané „Nedáš – dostaneš“.

Gulašovu střelu z úhlu skryl Kantor pod tělem, na videu se pak zkoumalo, zda puk přece jen nepřešel brankovou čáru. Nic z toho však nebylo. Jenže v pokračujícím oslabení vyrazili domácí znovu do přečíslení dva na jednoho a Tybor z dorážky vyrovnal na 2:2.

Zápas to ještě víc vyostřilo. Před Frodlem se do sebe pustili expardubický Budík s Hollandem.

Oba celky se snažily utkání ještě rozhodnout, srovnaný stav se však do 60. minuty i díky gólmanům už nezměnil a zápas tak dospěl do prodloužení. V čase 60:56 ale zaútočil po levé straně Kaut a nájezd zakončil ranou pod horní tyč plzeňské klece.

„Bylo to výborně trefené, asi cinkla i tyčka,“ říkal po zápase smutně gólman Frodl.

Ve třetím kole hraje Škoda Plzeň v pátek doma s Mladou Boleslaví (od 17.30 hodin) a v neděli zamíří Indiáni na led Litvínova.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC ŠKODA PLZEŇ 3:2 po prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle).
Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Lučan.
Vyloučení: 4:7, navíc Kousal (Pardubice) do konce zápasu.