Třináctivteřinové období ve třetí třetině přineslo Plzni první tříbodový zisk na domácím ledě v sezoně 2016/2017. Někdejší kapitán Keramiky Plzeň Milan Volák tak dostal k padesátinám ten nejhezčí možný dárek.

Indiáni do zápasu vyrukovali s jednou překvapivou, avšak vynucenou změnou. Alexandr Hylák onemocněl a v brance ho musel nahradit Lukáš Sochůrek.

Indiáni do duelu vstoupili velice aktivně a svého soupeře od samotného počátku naprosto přehrávali. Své šance však neproměňovali.

První třetina tak v Home Monitoring Areně skončila bez branek.

První góly

V té druhé už se ale skóre měnilo. 95 sekund po začátku třetiny našlo šikovné nahození obránce Lukáše Pulpána hokejku Tomáše Vondráčka, od které se puk odrazil za záda bezmocného Patrika Rybára.

Domácí nadále pokračovali v aktivitě, ale ne a ne se podruhé prosadit. Dobrou příležitost k tomu měl například nejlepší střelec týmu Dominik Kubalík, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti ale na gólmana soupeře nestačilo.

A tak udeřil hradecký Mountfield. Ve 34. minutě přihrál Bedřich Köhler luxusně na Jaroslava Bednáře, který našel skulinku mezi Lukášem Sochůrkem a tyčkou jeho brány.

Indiáni se snažili strhnout vedení zpět na svoji stranu do konce druhé periody, ani přes přesilovou hru jim to ale nevyšlo. Na branku Patrika Rybára přitom vyslali během této části zápasu hned 19 střel!

13 vteřin, 2 branky

Do závěrečné třetiny vstoupili Hradečtí velkou aktivitou. Nakonec je ale přibrzdilo vyloučení Richarda Jarůška, které sice Plzeň neztrestala, ale vytvořila si díky němu útočný tlak.

A ten následně zúročila na konci 48. minuty, kdy po parádní kombinaci s Michalem Moravčíkem skóroval Tomáš Hrnka.

Aby toho nebylo málo, tak přesně o 13 vteřin později přihrál Kracík na Dominika Kubalíka, který v pravém kruhu pro vhazování našel kapitána Ondřeje Kratěnu. Ten bez váhání vystřelil a dopravil touš za záda hradeckého brankáře Rybára.

Škodovka tak držela důležité dvoubrankové vedení a až do konce zápasu se ho snažila zodpovědnou hrou v defenzivě bránit.

Mountfield dvě minuty a 38 sekund před koncem třetiny zkusil hru v šesti bez brankáře. Většinu času se držel v útočném pásmu, branku mladíka Lukáše Sochůrka ostřeloval především slovinský obránce Blaž Gregorc, nicméně Sochůrek již svoji svatyni uzavřel a za svá záda nepropustil jediný kotouč.

Indiáni tak na domácím ledě poprvé v sezoně oslavili tříbodový zisk a po zápase si vychutnali zaslouženou děkovačku se svými fanoušky.

Skvělý Sochůrek

„Vítězný zápas v Třinci nám pomohl," myslí si asistent trenéra Jiří Hanzlík. „Hráči po té předchozí mizérii zjistili, že hokej hrát umí. Dnes jsme vyhráli zaslouženě a hráče bych chtěl za výkon pochválit," hodnotil bývalý obránce.

Velmi se mu líbil i výkon gólmana Sochůrka. „Neměl to lehké, oznámili jsme mu až dnes ráno, že bude chytat. Zhostil se toho ale skvěle," chválil jeho výkon Jiří Hanzlík.

Opačné pocity měl pochopitelně hradecký trenér Václav Sýkora: „Plzeň byla od začátku lepší a vyhrála naprosto zaslouženě, my s podobným výkonem nemůžeme pomýšlet na bodový zisk."